W 2018 roku zmar這 414 tys. mieszka鎍闚 Polski. Tylu Polak闚 nie umiera這 od czas闚 wojny

414 tys. Polak闚 zmar這 w 2018 roku - to o oko這 3 proc. wi璚ej ni w 2017. "Od zako鎍zenia II wojny 鈍iatowej nie by這 roku, w kt鏎ym rozsta這 si z 篡ciem tak wielu Polak闚" - czytamy w "DGP".
Zobacz wideo

Według wstępnych danych z Głównego Urzędu Statystycznego, które upublicznił "Dziennik Gazeta Prawna", w 2018 roku zmarło 414 tys. mieszkańców Polski. To o około 3 proc. więcej niż w roku poprzednim.

To niechlubny rekord. Od zakończenia II wojny światowej nie było roku, w którym rozstało się z życiem tak wielu Polaków. Tak dużą jak w ubiegłym roku liczbę zgonów GUS przewidywał dopiero w 2032 roku

- czytamy w dzienniku.

"DGP" pisze, że nie ma na razie informacji, dlaczego ludzie umierali częściej, niż wynikałoby to ze struktury demograficznej. Jednocześnie z raportu "Sytuacja zdrowotna ludności Polski", opublikowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, wynika, że Polacy sami przyczyniają się do tego stanu rzeczy.

Specjaliści opisują, że za "utratę największej liczby lat przeżytych w zdrowiu" odpowiadają w Polsce: wysokie ciśnienie krwi, nieprawidłowa dieta i palenie tytoniu.

Co więcej, wstępne dane GUS na temat liczby urodzeń także nie napawają optymizmem. W 2018 roku urodziło się 388 tys. dzieci, czyli o 3,5 proc. mniej niż w 2017 roku.

Wi璚ej o:
Komentarze (750)
Dane GUS o zgonach w 2018 roku. Zmar這 414 tys. Polak闚, tylu nie umiera這 od czas闚 wojny
Zaloguj si
 • hi2per

  Oceniono 160 razy 136

  Becia i PiS darli jap, 瞠 500+ wp造nie na dzietno嗆 Polak闚. Prawda okaza豉 si z go豉 inna jak zwykle.

 • polsilver100

  Oceniono 121 razy 113

  Przychodzi facet ci篹ko chory do lekarza a lekarz do niego:Mamy terminy dopiero za p馧tora roku. Facet:Do tego terminu to ja mog ju nie 篡! Ok, m闚i lekarz, to wpisz Pana na list o堯wkiem

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 106 razy 92

  I prosz kolejny sukces "dobrej zmiany" - do takich parametr闚 mieli鄉y doj嗆 w 2032 roku, a tu prosz, cel zrealizowany ju w 2019 roku!
  Co do drugiego celu, czy瘺y 500+ ju si przejad這 i st康 ten spadek? S闚eren dynamicznego rozwoju gospodarki i stanu powszechnej szcz窷liwo軼i ju nie zauwa瘸?

 • stachkaz47

  Oceniono 89 razy 89

  Wina Tuska przez 8 lat rz康闚 PO nie dawali nawet ludziom UMRZE.
  To skandal.

 • jerzytop

  Oceniono 79 razy 71

  Ale zdziwienie ,瞠 tylu zmar這 skoro ludzie umieraj nawet pod drzwiami szpitala do kt鏎ego nie zostali wpuszczeni lub umieraj zaraz po opuszczeniu szpitala nawet na parkingu
  Jak maja nie umierac skoro kolejka do kardiologa to miesi帷e czekania tak jak i do prawie ka盥ego innego specjalisty . Skoro pewnie 30% Polak闚 ma nieleczone z瑿y a to pono jest pocz徠ek powa積ych chor鏏 . Prosze dosta si do dentysty nie p豉c帷 300 z za wyleczenie 1 z瑿a
  Dlaczego umiera tylu nas . Pewnie b璠zie tylko gorzej bo ju brakuje tysi帷e piel璕niarek / przez w豉czaj帷e godno軼i zarobki / i lekarzy kt鏎zy tez zarabiaj grosze przynajmniej przez pierwsze lata . Za to szer WP po paru miesi帷ach ma ju 3,2 + pe軟o dodatk闚

 • Jo磨n Ba磨n

  Oceniono 79 razy 69

  Jak si 篡je i oddycha jak w kominie, to nic dziwnego. U mnie odczyty zanieczyszcze powietrza s cz瘰to 2-3 ty.procent normy. 砰jemy w kraju , kt鏎y jest jednym wielkim krematorium. Tylko umieranie jest wyd逝穎ne w czasie.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX