Pogoda na dziś - wtorek 5 lutego. Dużo chmur, ale mało opadów

Prognoza pogody na dziś - wtorek 5 lutego. Synoptycy prognozują pochmurny dzień. Mimo to opadów będzie niewiele.
Zobacz wideo

Mapy pogodowe pokazują, że w większości polskich miast obędzie się dzisiaj bez opadów śniegu oraz deszczu. Nie wydano też żadnych ostrzeżeń meteorologicznych.

Temperatura. W przeważającej części Polski wartości na plusie

We wtorek 5 lutego niemal w całym kraju odnotujemy temperaturę dodatnią. Wyjątkiem będą takie miejscowości jak Suwałki i Zakopane, gdzie na termometrach zobaczymy -1 stopień, oraz Białystok i Olsztyn, gdzie temperatura osiągnie wartość 0 stopni Celsjusza. Najcieplejszym miastem będzie dzisiaj Szczecin - mieszkańcy tego miasta zobaczą na termometrach 3 stopnie na plusie.

Mapa temperatury 4.02.2019r.Mapa temperatury 4.02.2019r. gazeta.pl

Opady. Śnieg i deszcz ze śniegiem na zachodzie kraju.

Według przewidywań synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiejszy dzień będzie pochmurny, ale opady deszczu i śniegu będą należeć do rzadkości. Opady śniegu prognozowane są tylko dla województw lubelskiego i wielkopolskiego, z kolei opady deszczu ze śniegiem - dla województwa zachodniopomorskiego. W pozostałych miastach Polski niebo zakryje się gęstymi chmurami, ale padać nie będzie.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Dzisiejszy dzień będzie bezpieczny.

IMGW nie wydało żadnych ostrzeżeń meteorologicznych na ten dzień, co oznacza, że nie zagraża nam mróz, silny wiatr ani oblodzone drogi, a podróże samochodem czy komunikacją miejską powinny odbywać się bez przeszkód powodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

Więcej o: