KOD odcina się od ataku na Magdalenę Ogórek przed TVP. "Agresja niczego nie zmienia"

"Potępiamy agresywne zachowanie po obu stronach politycznego sporu" - napisano w oficjalnym oświadczeniu Komitet Obrony Demokracji. Zaznaczono jednocześnie, że KOD nie był organizatorem wydarzeń przed budynkiem TVP z 2 lutego.
Zobacz wideo

W sobotę wieczorem 2 lutego dziennikarka Magdalena Ogórek została zaatakowana przez protestujący tłum, kiedy wychodziła z budynku TVP przy pl. Powstańców Warszawy. Grupa demonstrantów próbowała uniemożliwić jej wyjazd samochodem i wykrzykiwała hasła "Kłamczucha" i "Wstyd i hańba". Na szybach samochodu przyklejono kartki z napisem "TVoja wina". 

KOD odcina się od wydarzeń

W niedzielę po południu KOD stanowczo odciął się od ataku na Magdalenę Ogórek.

Jak zaznaczono w oświadczeniu, KOD "od ponad trzech lat pokojowo protestuje przeciwko dewastacji Polski przez obecnie rządzących". Dodano, że członkowie ruchu od początku uważali, że "protesty powinny być pozbawione agresji zarówno fizycznej jak i słownej".

"Potępiamy agresywne zachowanie po obu stronach politycznego sporu, ponieważ mogą one doprowadzić do tragedii takiej, jaka miała miejsce podczas finału WOŚP w Gdańsku" - ostrzegają przedstawiciele organizacji. 

Jak czytamy w komunikacie, "agresja niczego nie zmienia, a wręcz pogłębia podziały w społeczeństwie. Żadne, nawet najbardziej słuszne postulaty, nie mogą jej usprawiedliwiać". 

"KOD nie był organizatorem wydarzeń z 2.02.2019 roku przed budynkiem TVP" - zaznaczono.

Na policję zgłosiła się pierwsza z wezwanych osób

Tymczasem policja poinformowała, że zidentyfikowała osiem osób, które brały udział w ataku na Magdalenę Ogórek przed budynkiem TVP. Trzem doręczono już wezwania do stawienia się na policji, pozostałych nie było w miejscu zamieszkania. Jedna z wezwanych osób zgłosiła się na komisariat w niedzielę wieczorem. 

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji na Twitterze, funkcjonariusze "nadal uzupełniają materiał dowodowy odnoszący się do innych uczestników zajścia".

Więcej o:
Komentarze (469)
KOD odcina się od ataku na Magdalenę Ogórek przed TVP. "Agresja niczego nie zmienia"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 91 razy 57

  Wczoraj nie było podstaw do interwencji policji, dziś przesłuchania?
  Madzia musi być bardzo drogocenną propagandzistką..

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 92 razy 46

  Madziunia najpierw w tany poszła z Millerem, później z katobolszewikami. Nie ma się zatem co dziwić, że ją Palikot po imieniu nazwał.

 • dyskootantka

  Oceniono 56 razy 30

  Po jakimś czasie okaże się , że Jajcuś Kurski zorganizował kolejną Cugier-Kotkę dla ciemnego ludu? Tak tylko pytam, ale nie zdziwiłabym się, bo to jego metoda, tylko teraz pewnie zapłaci na czas, żeby się nie wydało, jak wtedy.

 • du100

  Oceniono 38 razy 28

  gdyby to był prawdziwy KOD to policja zachowywała by się inaczej mniej "delikatnie"
  patrz sejm,miesięcznice,11.11

 • witek040

  Oceniono 56 razy 28

  To tylko w interesie Pisiorów - wybrani ochotnicy postraszyli Ogórkową aby przykryć biznesy prezesa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX