Niż Pirmin sunie nad Polską. Na zachodzie śnieg, na wschodzie roztopy. IMGW wydał ostrzeżenia

Na Zachodzie śnieg i zero stopni, na wschodzie o 15 stopni cieplej i roztopy. Niż Pirmin nadciągnął nad Polskę. Pogoda w niedzielę 3 lutego jednym sprawi miłą niespodziankę, a innym wręcz odwrotnie.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla części Polski wydał ostrzeżenia przed silnymi opadami śniegu. W pozostałych miejscach będzie dokładnie odwrotnie, bo śnieg będzie się topił i należy spodziewać się roztopów. 

Pogoda na niedzielę. Albo śnieg, albo roztopy. Wszystko przez niż Pirmin

IMGW poinformował o ostrzeżeniu drugiego stopnia dla województwa dolnośląskiego, które dotyczy powiatów wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego i lwóweckiego. Opady śniegu będą tam bardzo intensywne. Co więcej, mogą powodować zagrożenia dla życia i zdrowia oraz duże straty materialne. Wydano także ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatów kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, świdnickiego, jaworskiego, złotoryjskiego, legnickiego, bolesławieckiego, lubańskiego, zgorzeleckiego.

Śnieg będzie padał jednak nie tylko na Dolnym Śląsku. Należy się go spodziewać od województwa dolnośląskiego do pomorskiego. Lokalnie może tam spaść nawet 20 cm śniegu. 

W pozostałej części kraju pogoda będzie zupełnie odwrotna. Wszystko za sprawą niżu Pirmin, który nadciągnął nad wschód Polski. Tam będzie dość ciepło - około 15 stopni, a śnieg, który zalega na ulicach będzie się topił.

W związku z tym IMGW ostrzega przed roztopami w województwie podlaskim (z wyłączeniem powiatu siemiatyckiego), w południowej części woj. małopolskiego (powiaty: tatrzański, nowotarski, suski, nowąsądecki), we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego (powiaty: piski, mrągowski, giżycki, węgorzewski, gołdapski, olecki, ełcki) oraz w województwie śląskim (powiat żywiecki). Więcej o: