Policja o napaści na Magdalenę Ogórek przed TVP: Bezpieczeństwo zostało zapewnione

- Nikt nie został zatrzymany - mówi aspirant Sztabowy Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. Policjantka zapewnia, że przebieg protestu przed siedzibą TVP zostanie poddany ocenie prawno-karnej.
Zobacz wideo

W sobotę wieczorem dziennikarka Magdalena Ogórek została zaatakowana i oprotestowana przed siedzibą TVP przez grupę kilkunastu osób. Po programie "Minęła 20", grupa osób starała się uniemożliwić wyjazd dziennikarce z gmachu Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy. - Nikt nie został zatrzymany - zaznaczyła policjantka. - Rolą policji było zapewnienie bezpieczeństwa, co zostało zrealizowane - podkreśliła Małgorzata Wersocka i dodała, że policja zweryfikuje monitoring oraz inne nagrania, po czym zostaną podjęte dalsze decyzje w sprawie.


Atak na dziennikarkę potępił szef MSWiA Joachim Brudziński, który polecił analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie stosownych działań. Joachim Brudziński dał do jutra czas komendantowi Stołecznej Policji na udzielenie odpowiedzi, dlaczego policja nie reagowała podczas ataku.

Więcej o:
Komentarze (603)
Policja o napaści na Magdalenę Ogórek przed TVP: Bezpieczeństwo zostało zapewnione
Zaloguj się
 • burn74

  Oceniono 80 razy 42

  Czy już zatrzymano bandytów,którzy kopali kobiety,które przeciwstawiały się faszyzmowi ?

 • matylda1001

  Oceniono 72 razy 40

  Cóż, kto wiatr sieje ten burze zbiera. Warto być przyzwoitą, nie ma obowiązku opracowania w Qrwizji.

 • boruta50

  Oceniono 64 razy 38

  Do oceny tego zdarzenia doskonale pasuje wypowiedź rzeczniczki panującej nam partii po jeszcze bardziej brutalnej napaści bandziorów z ONR na demonstrantów w Radomiu: "Nie pochwalam, ale rozumiem intencje". Zgodnie z logiką PiS teraz Prokuratura winna oskarżyć Panią Ogórek o udział w bójce przed budynkiem TVP.

 • krynolinka

  Oceniono 75 razy 37

  "sprzedajna kłamczucha"
  "wstyd i hańba"
  "zatrudnijcie dziennikarzy"
  Słuszne postulaty, tylko trzeba było się powstrzymać od plucia. Zrobi teraz telewizor z pani Magdy męczennicę. Po wyborach i tak będzie musiała szukać innej roboty.

 • tcas

  Oceniono 61 razy 33

  Nie popieram, ale rozumiem.
  W sumie ta pani miała trochę szczęścia, że obiektem ataku był jej samochód, a nie ona sama, bo mogli (tak jak wzywała swego czasu gdańska radna PiS) ogolić ją na łyso.

 • tcas

  Oceniono 53 razy 29

  A nie była to przypadkiem "ustawka" tego Kurskiego, który do różnych haniebnych czynów już się w przeszłości posuwał?

 • ochujek

  Oceniono 52 razy 26

  Wygląda na ustawkę. Bardziej niebezpieczne są kobiety siedzące na chodniku z transparentami antyfaszystowskimi, oraz te co spacerują z białymi różami. Policja je griluje.

 • jozinzpolski

  Oceniono 44 razy 24

  "Szanowna Pani Redaktor @ogorekmagda proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania, za brak stanowczej reakcji @Policja_KSP wobec tej dziczy która zaatakowała Panią przed budynkiem @tvp_info. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań."
  Kochany Brudziu. Obejrzałem uważnie nagranie - nie widziałem, aby ktoś panią Magdalenę popychał, szarpał, uniemożliwiał jej wejście do samochodu. Sama pani Magdalenia musiała się czuć bezpiecznie, skoro otwarła okno i dyskutowała z protestującymi. Ale OK - następnym razem pani Magdalena nie będzie "okrzyczana", może jedynie ktoś przy użyciu nogi "da wyraz swojemu niezadowoleniu" ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX