Policja o napaści na Magdalenę Ogórek przed TVP: Bezpieczeństwo zostało zapewnione

- Nikt nie został zatrzymany - mówi aspirant Sztabowy Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. Policjantka zapewnia, że przebieg protestu przed siedzibą TVP zostanie poddany ocenie prawno-karnej.
Zobacz wideo

W sobotę wieczorem dziennikarka Magdalena Ogórek została zaatakowana i oprotestowana przed siedzibą TVP przez grupę kilkunastu osób. Po programie "Minęła 20", grupa osób starała się uniemożliwić wyjazd dziennikarce z gmachu Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy. - Nikt nie został zatrzymany - zaznaczyła policjantka. - Rolą policji było zapewnienie bezpieczeństwa, co zostało zrealizowane - podkreśliła Małgorzata Wersocka i dodała, że policja zweryfikuje monitoring oraz inne nagrania, po czym zostaną podjęte dalsze decyzje w sprawie.


Atak na dziennikarkę potępił szef MSWiA Joachim Brudziński, który polecił analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie stosownych działań. Joachim Brudziński dał do jutra czas komendantowi Stołecznej Policji na udzielenie odpowiedzi, dlaczego policja nie reagowała podczas ataku.

Więcej o: