Nieoficjalnie: Krzysztof Ziemiec nie będzie prowadził "Wiadomości". Zastąpi go Edyta Lewandowska

Według portalu Wirtualne Media Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości". Dziennikarz będzie nadal prowadził programy w TVP Info.
Zobacz wideo

Informacje o rezygnacji Krzysztofa Ziemca z prowadzenia "Wiadomości", które podają Wirtualne Media, są nieoficjalne. Według portalu decyzję o rezygnacji dziennikarz podjął po powrocie do Polski z Davos. Ziemiec relacjonował stamtąd wydarzenia na Światowym Forum Ekonomicznym. W prowadzeniu sztandarowego programu informacyjnego TVP znanego prezentera ma zastąpić dziennikarka Edyta Lewandowska. 

Rezygnacja z "Wiadomości" nie oznacza jednak rozwodu Ziemca z Telewizją Polską. Dziennikarz nadal ma prowadzić programy na antenie TVP Info - m.in. „Studio Zachód” „Minęła 20” i „Woronicza 17”.

Zwróciliśmy się do Centrum Informacji TVP z prośbą o oficjalne potwierdzenie doniesień portalu. Czekamy na odpowiedź.

Po tym, jak informacja o rezygnacji Ziemca obiegła media, szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski opublikował w tej sprawie wpis na Twitterze. Olechowski nie potwierdza tej informacji, ani jej nie dementuje. "Zmieniamy i wzmacniamy programy informacyjne TVP. Bardzo się cieszę, że w tym procesie mam wsparcie redaktora Krzysztofa Ziemca, który oprócz dotychczasowych aktywności antenowych wkrótce zadebiutuje w nowej roli" - napisał szef programu.

Fala krytyki pod adresem TVP

Na Ziemca, będącego bodaj najbardziej rozpoznawalnym prezenterem "Wiadomości", spadła fala krytyki m.in.po materiale wyemitowanym 14 stycznia - w dniu śmierci Pawła Adamowicza, którego autorem był Maciej Sawicki. Wówczas poświęcono sporo czasu mowie nienawiści, ale przywołano tylko wypowiedzi polityków opozycji. Ponadto wycięto z kontekstu wypowiedź Jerzego Owsiaka, co stawiało go w złym świetle. Spowodowało to m.in. protesty przed siedzibą TVP Info i regionalnymi redakcjami TVP w niektórych miastach oraz bojkotu telewizji publicznej przez Platformę Obywatelską. Zarząd partii przyjął uchwałę, zgodnie z którą jej członkowie nie będą pojawiać się w programach TVP do czasu odwołania zarządu telewizji.

Więcej o: