Nieoficjalnie: Krzysztof Ziemiec nie będzie prowadził "Wiadomości". Zastąpi go Edyta Lewandowska

Według portalu Wirtualne Media Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości". Dziennikarz będzie nadal prowadził programy w TVP Info.
Zobacz wideo

Informacje o rezygnacji Krzysztofa Ziemca z prowadzenia "Wiadomości", które podają Wirtualne Media, są nieoficjalne. Według portalu decyzję o rezygnacji dziennikarz podjął po powrocie do Polski z Davos. Ziemiec relacjonował stamtąd wydarzenia na Światowym Forum Ekonomicznym. W prowadzeniu sztandarowego programu informacyjnego TVP znanego prezentera ma zastąpić dziennikarka Edyta Lewandowska. 

Rezygnacja z "Wiadomości" nie oznacza jednak rozwodu Ziemca z Telewizją Polską. Dziennikarz nadal ma prowadzić programy na antenie TVP Info - m.in. „Studio Zachód” „Minęła 20” i „Woronicza 17”.

Zwróciliśmy się do Centrum Informacji TVP z prośbą o oficjalne potwierdzenie doniesień portalu. Czekamy na odpowiedź.

Po tym, jak informacja o rezygnacji Ziemca obiegła media, szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski opublikował w tej sprawie wpis na Twitterze. Olechowski nie potwierdza tej informacji, ani jej nie dementuje. "Zmieniamy i wzmacniamy programy informacyjne TVP. Bardzo się cieszę, że w tym procesie mam wsparcie redaktora Krzysztofa Ziemca, który oprócz dotychczasowych aktywności antenowych wkrótce zadebiutuje w nowej roli" - napisał szef programu.

Fala krytyki pod adresem TVP

Na Ziemca, będącego bodaj najbardziej rozpoznawalnym prezenterem "Wiadomości", spadła fala krytyki m.in.po materiale wyemitowanym 14 stycznia - w dniu śmierci Pawła Adamowicza, którego autorem był Maciej Sawicki. Wówczas poświęcono sporo czasu mowie nienawiści, ale przywołano tylko wypowiedzi polityków opozycji. Ponadto wycięto z kontekstu wypowiedź Jerzego Owsiaka, co stawiało go w złym świetle. Spowodowało to m.in. protesty przed siedzibą TVP Info i regionalnymi redakcjami TVP w niektórych miastach oraz bojkotu telewizji publicznej przez Platformę Obywatelską. Zarząd partii przyjął uchwałę, zgodnie z którą jej członkowie nie będą pojawiać się w programach TVP do czasu odwołania zarządu telewizji.

Więcej o:
Komentarze (401)
Nieoficjalnie: Krzysztof Ziemiec nie będzie prowadził "Wiadomości". Zastąpi go Edyta Lewandowska
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 93 razy 79

  Czyżby Krzysio Ziemiec odczuł na własnej skórze, jakie efekty przynosi "przemysł pogardy"? Czy może sądził, że obejdzie się bez konsekwencji za firmowanie twarzą reżimowego dziennika?

 • jurek4491

  Oceniono 89 razy 77

  Gdyby tak zwani dziennikarze w TVP i INFO podawali informacje rzetelnie to nikt nie miałby do nich pretensji - ciężko pracowali przez trzy lata żeby ich traktować tak jak są traktowani .
  Cytuję : " No to jedziemy " i tak jechali , jechali i jechali .

 • owca888

  Oceniono 47 razy 41

  Za późno, kochany, za późno, mleko się rozlało. Warto było tak nisko upaść?
  I to nie jest hejt. Z autorytarnym reżymem się nie wpółpracuje. I nie mów, że to nie reżym. Mamy dokładnie drugi PRL, tylko znacznie bardziej złodziejski. Przypomnij sobie słowa prof. Bartoszewskiego: "Wart byc przyzwoitym". Tzn. w twoim przypadku "warto było". To se ne vrati.

 • oloros11

  Oceniono 43 razy 37

  zrobic z telewizji szczekaczke partyjna i jeszcze kazac placic za to ludziom na ktorych sie pluje i obraza - ? niesamowite po prostu
  ludzie idzcie na wybory , prosze

 • ceppisowski

  Oceniono 39 razy 35

  Czy Edyta Lewandowska dostala juz instruktaz jak oglupiac pisowska ciemnote?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX