Ardanowski po aferze z mięsem martwych krów: "Możliwe budowanie wizerunku od zera"

- To podcina nasze zaufanie. Jestem tu realistą. Może się okazać, że dziesiątki milionów złotych, które włożyliśmy w promocję, zostaną zmarnowane i zaczniemy od zera - mówił minister rolnictwa komentując skandal z nielegalnym ubojem bydła w Polsce.

Po materiale "Superwizjera" TVN o obrocie chorym i martwym bydłem wybuchł skandal - wiadomo już, że 4 lutego w Polsce pojawią się inspektorzy Komisji Europejskiej, by zbadać sprawę. Mięso z chorych krów trafiło do 14 krajów europejskich, w tym Polski.

Przed kamerami TVN24 minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski mówił, że w uzgodnieniu z KE Polska chce "wprowadzić ustawowe zmiany, które w sposób systemowy naprawią tę sytuację".

- Przede wszystkim w ubojniach, gdzie nie ma 24-godzinnej obecności lekarzy weterynarii, trzeba wprowadzić 24-godzinny monitoring. To jest dość logiczne i będzie natychmiast wprowadzane - wskazywał minister rolnictwa

We Francji wykryto prawie 800 kg mięsa chorych krów. Wołowina z Polski trafiła do 14 krajów

Minister rolnictwa: Budowanie wizerunku od zera

Ardanowski zaznaczył przy tym, że "nie ma możliwości", by doszło do tego, że KE zakaże eksportu mięsa z Polski. Wskazał również, że zdarzenia nie bagatelizuje i zdaje sobie sprawę z jego konsekwencji:

To wydarzenie podcina nasze zaufanie. Jestem tu realistą. Bardzo trudno będzie odbudować zaufanie i może się okazać, że dziesiątki milionów złotych, które włożyliśmy w promocję w różnych regionach świata zostaną zmarnowane i trzeba będzie zaczynać budowanie wizerunku od zera

Minister rolnictwa wyliczał też, zmiany powinny objąć również samą inspekcję weterynaryjną, nie wykluczył też wsparcia finansowego dla systemu utylizacji chorych i martwych zwierząt.

Czytaj więcej na ten temat:

Więcej o:
Komentarze (187)
Nielegalny ubój bydła w Polsce. Minister rolnictwa: Zmarnowane miliony w promocję, zaczniemy od zera
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 37 razy 29

  Ardanowski zaznaczył przy tym, że "nie ma możliwości", by doszło do tego, że KE zakaże eksportu mięsa z Polski.
  Również nie ma możliwość nakazać komuś kupowanie w Polsce. Znanych oszustów się omija. Tak na rynku osiedlowym, jak międzynarodowym.

 • zd46

  Oceniono 29 razy 25

  Ardanowski, nie obchodził was wizerunek Polski podczas: łamania Konstytucji RP, burzenia TK, SN, sądów, prokuratury, awantury z UE, emisję ustawa o IPN, wyskoków „nazioli i kiboli”, tolerowanie antysemityzmu i ksenofobii. Teraz chodzi o zdrowie i życie Polaków a pan „wali jak krowa na łące” o „politycznie zabarwionych intencjach”. Nie dziw, że pierwsze konie w Janowie, nie wytrzymały takiej politycznej beztroski , nieodpowiedzialności i waszej głupoty. Co na to Mateusz Morawiecki, A.Duda, Sasin a może Mazurek z Terleckim? Z Polski eksportowano na świat mięso z padłego i chorego bydła, karmiono nim Polaków i wtedy nie martwiliście się o WIZERUNEK? Najważniejszy jest wyimaginowany obraz PiS-u i jego beztroskich nieudaczników. Ardanowski powinien złożyć NATYCHMIASTOWĄ dymisję,on tuszował przesępstwa ubojni.

 • zdziwiony6

  Oceniono 32 razy 24

  Ta afera spowoduje spadek zaufania zagranicznych klientów do produktów spożywczych z Polski. Nie tylko do wołowiny. Taki niestety będzie skutek zaniedbań Ministerstwa Rolnictwa.

 • laszczyny

  Oceniono 28 razy 20

  Tak wygląda PISoBOLSZEWICKIE "rządzenie". Pozdrowienia z Janowa Podlaskiego i SKOK-ów.

 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 19

  Dobry ruch z monitoringiem. Tylko, że nie ma w wypowiedziach pana ministra refleksji nad zdrowiem ludzi, do których podejrzany towar dotarł.

 • kwiatpatologii

  Oceniono 22 razy 18

  "Ardanowski zaznaczył że "nie ma możliwości", że KE zakaże eksportu mięsa z Polski."
  Po co zakazy? Nikt rozsądny mięsa z Polski i tak nie kupi.

 • jan_42

  Oceniono 22 razy 18

  Nadzór weterynaryjny i kontrola jakości żywności jest w gestii MR. Taka afera o zasięgu krajowym i w krajach UE powinna skutkować dymisją ministra. Jaki jet nadzór służb ministerstwa za produkty mięsne dostarczane na rynek krajowy i eksport. Wizerunek jakości i walorów naszych przetworów mięsnych był budowany od lat 50-tych ubiegłego wieku. A teraz budowanie tego wizerunku od "0" ? Niestety to fakt nie do obalenia, a ministra premier powinien odwołać. Niestety następca będzie tak samo niekompetentny jak obecny, z nominacji partyjnej.

 • koszalekopalek

  Oceniono 26 razy 16

  Minister Rolnictwa, Ardanowski…
  To nie jest juz bylym ministrem? Dziwne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX