Alert pogodowy. IMGW ostrzega: na południu silny wiatr do 90 km/h, na północy marznące opady

Pogoda. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem, a także marznącymi opadami deszczu, które mogą powodować gołoledź.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na południu województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. W większości powiatów objętych ostrzeżeniami meteorologicznymi I stopnia, obowiązują one do soboty do godziny 17:00.

Pogoda. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem na południu

Ostrzeżeniem meteorologicznym dotyczącym silnego wiatru zostały objęte powiaty:

  • woj. dolnośląskie: powiaty wałbrzyski, Wałbrzych, kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki,
  • woj. opolskie: powiaty nyski, prudnicki i głubczycki,
  • woj. śląskie: powiaty raciborski, wodzisławski, Jastrzębie-Zdrój, cieszyński, bielski, Bielsko-Biała i żywiecki
  • woj małopolskie: powiaty wadowicki, suski, nowotarski, tatrzański, myślenicki, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz oraz gorlicki
  • woj. podkarpackie: jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski i bieszczadzki

We wszystkich wymienionych powyżej powiatach prognozuje się trudne warunki pogodowe i wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, który w porywach może osiągać prędkość do 80-90 kilometrów na godzinę. 

Uwaga na śliskie drogi. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

Pogoda również dla pozostałej części kraju będzie ciężka. Ostrzeżeniem meteorologicznym I stopnia objęto województwa lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie oraz podlaskie. Dla tych województw synoptycy prognozują marznące opady deszczu, które mogą powodować gołoledź.

Więcej o: