Papież Franciszek, Donald Tusk i Jerzy Owsiak przekazali dary na aukcję fundacji Anny Dymnej

Papież Franciszek przekazał srebrną płaskorzeźbę na aukcję "Magicznych przedmiotów", organizowaną przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Wśród ofiarodawców są również m.in. Donald Tusk, Jerzy Owsiak czy Krystyna Janda.
Zobacz wideo

Aukcja "Magiczne przedmioty" organizowana przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" odbędzie się 10 lutego w Filharmonii Krakowskiej. To wydarzenie towarzyszące koncertowi "Jestem, bo jesteś" dla Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Aktorka przed laty uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu i od tego czasu walczy z bólem i pogłębiającą się niepełnosprawnością.

Dobroczynne wydarzenie na rzecz potrzebujących artystów fundacja Anny Dymnej organizuje już po raz jedenasty. W ubiegłym roku zbierano pieniądze na walkę z boreliozą reżyserki Magdaleny Piekorz.

Papież Franciszek podarował rzeźbę na aukcję fundacji Anny Dymnej

Co roku do aukcji "Magiczne przedmioty" dołączają się osoby znane, politycy, sportowcy i artyści, którzy ofiarują różnego rodzaju rzeczy, często osobiste, które można wylicytować w trakcie aukcji. W tym roku do akcji fundacji Anny Dymnej przyłączył się m.in. papież Franciszek, który przekazał "pod młotek" srebrną, miniaturową. Przedmiot posiada certyfikat: "Zaświadczamy, że rzeźba ta została wykonana zgodnie z najstarszymi technikami obróbki traconego wosku, używanymi przez starożytnych Etrusków 2700 lat temu, w srebrze 925".

Aukcja "Magiczne przedmioty". Dary przekazali m.in. Donald Tusk i Jerzy Owsiak

Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" wsparli także Donald Tusk, Cezary Żak, Jerzy Owsiak, Krystyna Janda, Zbigniew Paleta oraz Krzysztof Zanussi. Przewodniczący Rady Europejskiej ofiarował fundacji długopis oraz notes z ubiegłorocznego szczytu G20 w Argentynie, Cezary Żak przekazał na licytację pióro Sheaffer, z kolei Jerzy Owsiak przekazał budzik z tarczą WOŚP i autografem, a także kalendarz oraz magnes przygotowane na tegoroczny 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji dołączyła się także Krystyna Janda, która podarowała fundacji rzeźbę byka. Na aukcji "Magicznych przedmiotów" będzie można kupić także pióro Mont Blanc Boheme Zbigniewa Palety oraz długopis Valadai podarowany przez Krzysztofa Zanussiego.

Więcej o: