Prognoza pogody na tydzień 4-10 lutego. Większość dni będzie słoneczna

Prognoza pogody na tydzień 4-10 lutego. Meteorolodzy przewidują, że przed nami kilka słonecznych dni.

Pierwsze trzy dni tego tygodnia będą obfitować w opady śniegu, jednak już w czwartek pogoda wyraźnie się poprawi i zobaczymy więcej słońca.

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Spodziewajmy się licznych opadów.

Ten tydzień rozpocznie się zimowo. Od poniedziałku do środy temperatura będzie wahać się od -1 do 3 stopni, a na niebie zobaczymy sporo chmur, które przyniosą nam opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. W ciągu kolejnych trzech dni najwięcej przejaśnień zobaczymy na północnym zachodzie. To w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubelskim szanse na słoneczną pogodę i brak opadów są największe.

Pogoda na czwartek i piątek. Niewielkie ocieplenie i więcej słońca

W czwartek i piątek warunki atmosferyczne w całym kraju ulegną poprawie. We wszystkich miastach w Polsce zobaczymy więcej słońca, a śnieg i deszcz przestaną padać. Mimo to temperatura utrzyma się na podobnym poziomie - nasze termometry będą wskazywać od 0 stopni na Podkarpaciu do 4 stopni na Pomorzu Zachodnim.

Pogoda na sobotę i niedzielę. To będzie ładny weekend

Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzący weekend pogoda będzie przyjemna. Synoptycy prognozują wiele przejaśnień i brak opadów deszczu oraz śniegu. Niemal w całym kraju temperatura będzie utrzymywać się na plusie - najcieplej będzie w Szczecinie, gdzie odnotujemy 3 stopnie, a najzimniej w Suwałkach, gdzie termometry wskażą -1 stopień Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: