Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 4 lutego. Sypnie śniegiem, uwaga na drogach

Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 4 lutego. Przygotujmy się na obfite opady śniegu, roztopy i śliskie drogi.
Zobacz wideo

W poniedziałek 4 lutego termometry pokażą jedynie parę stopni powyżej zera. Meteorolodzy prognozują liczne opady śniegu.

Pogoda w poniedziałek: temperatura

W poniedziałek 4 lutego temperatura w całym kraju, poza jednym wyjątkiem, utrzyma się na plusie. Najcieplej i najbardziej słonecznie będzie na północnym zachodzie i zachodzie kraju - w Szczecinie i Zielonej Górze termometry wskażą 3 stopnie, z kolei w Koszalinie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Opolu 2 stopnie na plusie. Najniższa temperatura będzie dziś w Kielcach, Katowicach i Jeleniej Górze (0 stopni) oraz w Zakopanem (-1 stopień).

Mapa temperatury 4.02.2019r,Mapa temperatury 4.02.2019r, gazeta.pl

Opady. Przygotujmy się na śnieg

Z przewidywań synoptyków wynika, że dzisiejszy dzień, a szczególnie poranek, będzie śnieżny. Prognozuje się duże i umiarkowane zachmurzenie, a także obfite opady śniegu w przeważającej części kraju. 

Najbardziej intensywnie padać ma w woj. kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Uwaga na oblodzone drogi

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla większości województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego (bez krańców południowych), śląskiego, większości świętokrzyskiego (bez krańców wschodnich), północno-zachodniej części Mazowsza i północno-zachodniej Małopolski. W tych regionach o poranku możemy spodziewać się oblodzenia na drogach i chodnikach. Jadąc samochodem do pracy, zdejmijmy nogę z gazu. 

Na Podlasiu z kolei możemy się spodziewać roztopów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: