Prognoza pogody na weekend 2-3 lutego. Przed nami jednodniowe ocieplenie

Prognoza pogody na weekend 2-3 lutego. Czy w sobotę i niedzielę pogoda będzie sprzyjać podróżom i aktywności na świeżym powietrzu? Mamy dobrą i złą wiadomość.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują, że sobota będzie dniem ciepłym i pogodnym, jednak już w niedzielę pogoda znowu się pogorszy i zacznie padać śnieg, deszcz oraz deszcz ze śniegiem.

Pogoda na sobotę 2 lutego 2019 

Sobota będzie dniem wyjątkowo ciepłym i słonecznym. Synoptycy przewidują, że w niektórych miastach na termometrach zobaczymy nawet 10 stopni na plusie. W sobotę 2 lutego najcieplej będzie w Opolu i we Wrocławiu (10 stopni), Krakowie (9 stopni) oraz Katowicach i Rzeszowie (8 stopni). Najzimniej będzie z kolei na północy - w Szczecinie, Koszalinie i Gdańsku odnotujemy 3 stopnie, a w Suwałkach tylko 2 stopnie na plusie. 

Mapy pogodowe pokazują, że sobota 2 lutego będzie dniem deszczowym. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie duże lub umiarkowane, a z chmur przelotnie będzie padał deszcz. Dla Podlasia prognozowane są także marznące opady deszczu, które mogą powodować gołoledź. Zgodnie z przewidywaniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, deszcz ominie województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie.

Mapa temperatury 2.02.2019Mapa temperatury 2.02.2019 gazeta.pl

Pogoda na niedzielę 3 lutego 2019

Temperatura spadnie. Wyjątkowo ciepło będzie w Przemyślu i Rzeszowie - tam odnotujemy kolejno 9 i 8 stopni na plusie. Najniższe wartości wskażą termometry w Olsztynie i Zakopanem (1 stopień) oraz Jeleniej Górze (0 stopni). W pozostałych miastach temperatura będzie wahać się od 2 do 3 stopni Celsjusza.

W kwestii opadów w niedzielę Polska podzieli się na pół - na zachodzie będzie padał śnieg, z kolei na wschodzie - deszcz i deszcz ze śniegiem. Tego dnia niebo będzie zachmurzone, a przejaśnień będzie niewiele. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: