Owsiak chce przeprosin od rzeczniczki PiS. Daje Beacie Mazurek 48 godzin. "I odpuszczam"

Jerzy Owsiak, szef WOŚP, domaga się przeprosin od rzeczniczki PiS Beaty Mazurek. Chodzi o nieprawdziwą informację, którą polityk podała na Twitterze. "Pani Beato oczekuję słowa 'przepraszam' w ciągu 48 godzin" - napisał Owsiak.
Zobacz wideo

Jerzy Owsiak zareagował na wpis rzeczniczki PiS i wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek z Twittera. Polityk zamieściła mema ze strony "Prażona Cebula", na którym pokazano zdjęcia domów m.in. Jarosława Kaczyńskiego czy Radosława Sikorskiego, mające pokazywać, kto się "dorobił".

Internauci szybko porównali, jak mieszka 'bogacz' J.Kaczyński i 'BIEDACY' z totalnej opozycji oraz środowisko, które ją wspiera

- napisała Mazurek udostępniając mema i dopisała, by "porzucić kłamstwa, insynuacje i złe emocje". Problem w tym, że w memie jest nieprawdziwa informacja - rzekomy "namiot Jurka Owsiaka" (w domyśle - jego dom), to w rzeczywistości budynek, w którym prowadzone są szkolenia wolontariuszy Pokojowego Patrolu, a nie dom szefa WOŚP.

Owsiak odpowiada Mazurek i daje jej 48 godzin na przeprosiny

Ja, Jurek Owsiak, proszę o natychmiastowe przeprosiny za 'namiot Jurka Owsiaka'. Po prostu słowo 'przepraszam' - i odpuszczam! To prosty zabieg, który proszę uczynić na swoim Twitterze. (...) Pani Beato, oczekuję słowa 'przepraszam' w ciągu 48 godzin!!

- napisał na Facebooku Jerzy Owsiak. Dał też rzeczniczce PiS 48 godzin na przeprosiny i zaapelował, by wszyscy wolontariusze, którzy byli szkoleni w tym budynku, pisali do Beaty Mazurek na jej adres biura poselskiego w tej sprawie.