Prognoza pogody na dziś - piątek 1 lutego. Liczne przejaśnienia i dodatnia temperatura

Prognoza pogody na dziś - piątek 1 lutego. Czy pogoda będzie dziś dla nas łaskawa? Synoptycy przewidują, że tak.
Zobacz wideo

W przeważającej części kraju pogoda będzie przyjemna - temperatura będzie dodatnia i nie raz zaświeci słońce. Przelotnych opadów śniegu i marznącego deszczu możemy spodziewać się tylko na wschodzie i północnym wschodzie kraju.

Temperatura na plusie w niemal całym kraju

Synoptycy prognozują, że pierwszy dzień lutego będzie dniem słonecznym i przyjemnie nas zaskoczy. Temperatura w całym kraju podniesie się i w ciągu dnia nie spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie dziś w Przemyślu - tam termometry wskażą 4 stopnie na plusie. Najniższą temperaturę odnotujemy z kolei w Zakopanem, Suwałkach i Kaliszu, gdzie będzie 0 stopni Celsjusza.

Mapa temperatury 1.02.2019Mapa temperatury 1.02.2019 gazeta.pl

Opady. Przelotne opady śniegu na Podlasiu i Lubelszczyźnie

Dla większości polskich miast dzień ten będzie dniem stosunkowo słonecznym, obfitującym w liczne przejaśnienia. Z mapy pogodowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że przelotne opady śniegu mogą wystąpić tylko na północnym wschodzie kraju. Na Pomorzu, północnym-wschodzie i wschodzie kraju możliwe są również opady marznące powodujące gołoledź.

Ostrzeżenie meteorologiczne. IMGW ostrzega przed deszczem i wiatrem

IMGW wydał liczne ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Opady powodujące gołoledź będziemy obserwować przede wszystkim w drugiej połowie nocy w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim i lubuskim. Silny wiatr o średniej prędkości prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h może wystąpić z kolei w województwach podkarpackim, opolskim oraz dolnośląskim. W wymienionych powyżej województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia.

Więcej o: