Niedziele handlowe 2019. Czy 3 lutego sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe - luty 2019. Czy 3 lutego sklepy będą czynne? Podział na niedziele handlowe i niehandlowe reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele z dnia 10 stycznia 2018 roku.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że wraz z początkiem tego roku zmieniły się zasady dotyczące ilości niedziel handlowych w miesiącu. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy na miesiąc, jednak od stycznia 2019 roku niedziel handlowych będzie o połowę mniej i będą one wypadały tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że 3 lutego nie będzie niedzielą handlową, a supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Kto może sprzedawać pomimo zakazu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. Obowiązujące przepisy mówią o 32 typach sklepów, które mogą  być otwarte bez względu na to, czy danego dnia wypada niedziela handlowa, czy też nie. Mowa m.in. o aptekach, klinikach dla zwierząt, piekarniach, cukierniach, restauracjach, sklepach z pamiątkami, sklepach zlokalizowanych na dworcach oraz tych sklepikach, w których w niedzielę sprzedaje sam właściciel. W niedziele niehandlowe zakupy zrobimy także na stacji benzynowej.

Więcej o: