Wejherowo: kierowcy kilku aut znaleźli się w pułapce. Element, który zawiódł? Myślenie

Poranek w Wejherowie na parkingu, nic się nie dzieje. Kierowcy parkują jak zwykle - samochód przy samochodzie. Ale do czasu.
Zobacz wideo

Na parkingu przy ulicy Reformatów w Wejherowie na Pomorzu miejsca jest dość. Bez problemu znajdzie się miejsce dla kilkudziesięciu samochodów. Oczywiście, gdy kierowcy parkują w dwóch rzędach, zachowując należyte odstępy, tak by sąsiad z naprzeciwka mógł swobodnie wyjechać. 

Niestety jeden z kierujących, z tylko sobie wiadomych powodów, postanowił zaparkować w nowym, trzecim rzędzie. Inni, bez chwili refleksji i zwykłego rozsądku, zaczęli ustawiać się jako następni. Auta zaparkowane w środkowym rzędzie zostały zablokowane od przodu i tyłu. Nie było żadnych szans na wydostanie się z tej bezmyślnej blokady.

Samochody zablokowane w środkowym rzędzie przez bezmyślnych kierowcówSamochody zablokowane w środkowym rzędzie przez bezmyślnych kierowców Fot. sm.wejherowo.pl

Straż miejska z Wejherowa przypomina kierowcom parkującym w ten sposób, że zgodnie z art. 49 ust 2 pkt 1 i 2 Ustawy prawo o ruchu drogowym, zabrania się postoju: w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej, czy w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu. Ale przede wszystkim nikt nie zwalania kierowcy od myślenia podczas parkowania, a ten element właśnie zawiódł.

Więcej o: