Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed oblodzonymi drogami na północy i w centrum kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem, które może utrudnić jazdę samochodem osobom podróżującym przez województwa na północy i w centrum kraju.
Zobacz wideo

Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dla dziewięciu województw, które obowiązywać będą od dzisiejszego wieczoru do jutrzejszego poranka.

Alert pogodowy. Drogi w sześciu województwach mogą być oblodzone

Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed oblodzeniem wydano dla dziewięciu województw - podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, a także dla przeważającej części województwa wielkopolskiego (z wyłączeniem powiatów wolsztyńskiego, grodziskiego, nowotomyskiego, szamotulskiego, międzychodzkiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego). Synoptycy ostrzegają, że w tej części kraju od godzin wieczornych aż do jutra rano drogi mogą być wyjątkowo śliskie, co może powodować liczne utrudnienia w ruchu drogowym i stanowić zagrożenie dla naszego życia, zdrowia i mienia.

IMGW przewiduje, że w wymienionych powyżej województwach będziemy obserwować zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura przy gruncie może spaść nawet do -7 stopni. Wieczorem i rano zdejmijmy nogę z gazu i zachowajmy szczególną ostrożność - wieczorny powrót do domu i poranna jazda do pracy mogą być szczególnie utrudnione. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed oblodzonymi drogami na północy i w centrum kraju
Zaloguj się
 • kletos

  Oceniono 5 razy 3

  Instytut Magii, Guseł i Wróżb w akcji :( Niestety prognozy w większości się nie sprawdzają ( chodzi o rożne ekstremalne warunki pogodowe), ale co tam szkodzi, a może się uda, bo jakby coś się wydarzyło a Instytut by nie ostrzegał, to może być przykro. Zwykłe asekuranctwo.

 • t.t

  0

  IMGW nie wydaje ostrzeżeń dla województw, tylko dla powiatów... I tak są one przesyłane w apce IMGW - ostrzegator.

 • vidi12

  Oceniono 6 razy -2

  Panie Jarosławie Kurski ale czy w związku z alertem mamy jutro rano biec do kiosków i ustawiać się w kolejce by z waszej gazety dowiedzieć się jak uniknąć armagedonu ???:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX