Złoty Prus dla Grzegorza Sroczyńskiego. Dziennikarz Gazeta.pl z główną nagrodą

Grzegorz Sroczyński został wyróżniony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP główną nagrodą - Złotym Prusem. Dziennikarza Gazeta.pl nagrodzono za całokształt osiągnięć.

Nagrody im. Bolesława Prusa, od wielu lat są prestiżowym wyróżnieniem dziennikarzy, którzy poziomem i dorobkiem swej twórczości zasługują na to najwyższe uznanie.

Złoty Prus dla Grzegorza Sroczyńskiego

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP co roku przyznaje dwie statuetki - "Złotego Prusa" za całokształt wieloletnich osiągnięć oraz "Zielonego Prusa" dla młodych dziennikarzy, do 35. roku życia.

W tegorocznej edycji laureatem "Złotego Prusa" za rok 2017 został Grzegorz Sroczyński, który od kilku lat współpracuje z Gazetą.pl. Sroczyński został doceniony za całokształt swoich wieloletnich osiągnięć dziennikarskich. 

Grzegorz Sroczyński rozpoczął karierę dziennikarską w dzienniku "Życie". Od 1999 roku związany był z "Gazetą Wyborczą", gdzie przez kolejne 18 lat współpracował z różnymi działami. Początkowo zajmował się reportażem, później pisał dla działów  gospodarczego i krajowego "GW". Przez ostatnie sześć lat pisał felietony i przeprowadzał wywiady. W 2017 roku zdecydował się dołączyć do redakcji Gazeta.pl, gdzie pracuje do dziś. Jest laureatem wielu branżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego (2014 r.), Grand Press (2014 r.) czy Nagrodą im. Barbary N. Łopieńskiej (2014 r.). 

Cała redakcja Gazeta.pl gratuluje nagrody, a naszych czytelników zachęcamy do przeczytania tekstów Grzegorza. 

Więcej o: