Złoty Prus dla Grzegorza Sroczyńskiego. Dziennikarz Gazeta.pl z główną nagrodą

Grzegorz Sroczyński został wyróżniony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP główną nagrodą - Złotym Prusem. Dziennikarza Gazeta.pl nagrodzono za całokształt osiągnięć.

Nagrody im. Bolesława Prusa, od wielu lat są prestiżowym wyróżnieniem dziennikarzy, którzy poziomem i dorobkiem swej twórczości zasługują na to najwyższe uznanie.

Złoty Prus dla Grzegorza Sroczyńskiego

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP co roku przyznaje dwie statuetki - "Złotego Prusa" za całokształt wieloletnich osiągnięć oraz "Zielonego Prusa" dla młodych dziennikarzy, do 35. roku życia.

W tegorocznej edycji laureatem "Złotego Prusa" za rok 2017 został Grzegorz Sroczyński, który od kilku lat współpracuje z Gazetą.pl. Sroczyński został doceniony za całokształt swoich wieloletnich osiągnięć dziennikarskich. 

Grzegorz Sroczyński rozpoczął karierę dziennikarską w dzienniku "Życie". Od 1999 roku związany był z "Gazetą Wyborczą", gdzie przez kolejne 18 lat współpracował z różnymi działami. Początkowo zajmował się reportażem, później pisał dla działów  gospodarczego i krajowego "GW". Przez ostatnie sześć lat pisał felietony i przeprowadzał wywiady. W 2017 roku zdecydował się dołączyć do redakcji Gazeta.pl, gdzie pracuje do dziś. Jest laureatem wielu branżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego (2014 r.), Grand Press (2014 r.) czy Nagrodą im. Barbary N. Łopieńskiej (2014 r.). 

Cała redakcja Gazeta.pl gratuluje nagrody, a naszych czytelników zachęcamy do przeczytania tekstów Grzegorza. 

Więcej o:
Komentarze (54)
Złoty Prus dla Grzegorza Sroczyńskiego. Dziennikarz Gazeta.pl z główną nagrodą za całokształt
Zaloguj się
 • piotr33k2

  Oceniono 17 razy 7

  gdyby sluchać takich jak on do dzisiaj byłyby kartki na żywność ,szaro brudno i ponuro . tak na prawde to taki para komunista, a już na pewno zwolennik socjalizmu ,nie może zrozumieć ze nie ma żadnej trzeciej drogi do dobrobytu , tylko czysty kapitalizm , wszystko inne zawsze i wszedzie kończyło większą lub mniejszą katastrofą ,krwawą lub mniej krwawą dyktaturą i reżimem . ostatni przykład to Wenezuela , niedawno najbogatszy kraj ameryki łącińskiej dzisiaj po rządach i pod rządami socjallistycznych utopijnych dyktatorków którzy ku uciesze ciemnej gawiedzi wszystko upaństwowili i zaczeli rozdawać na prawo i lewo bo sie ludziom sprawiedliwie należy , obraz nędzy i rozpaczy ,głód smród i ubóstwo skąd wszyscy chcą sp.......... choćby tylko do sąsiednich krajów.

 • nelsonpuszysty

  Oceniono 21 razy 5

  Prus przewraca się w grobie. Sroczyński zasługuje raczej na Nagrodę im. Hugo Chaveza.

 • kacykmoralny

  Oceniono 19 razy 3

  za felietony? to czym nagrodzić dziennikarzy, którzy przeprowadzili dziennikarskie śledztwo, albo chociaż przygotowali materiał posługując się starannie zebranymi i zweryfikowanymi informacjami? felietony to każdy może pisać

 • feelek

  Oceniono 2 razy 2

  Nazwa nagrody "Złoty Prus" to od: Bolesława (zmienione na Aleksander G., albo odwrotnie?), Łucji (piosenkarki), od nazwy monety (jak: złoty floren, złoty gulden), czy pojedynczego mieszkańca prowincji o nazwie Prusy (: jeden Prus)?
  Ale z "Zielony Prus" to już pojechane na maksa: sugeruje stan w którym ów (/-owa, ale wtedy to byłoby: Zielona Prus) Prus się w jakimś momencie życia znalazł (-a).

 • sselrats

  Oceniono 10 razy 2

  Sroczynski wlasnie wypisuje bzdury w swoim dzisiejszym artykule o znaczeniu deeskalacji w polityce PiS i PO, i ze kto pierwszy straci nerwy ten przegra wybory. Wierszowka leci. A prawda polityczno - socjoligiczna jest znacznie prostsza: PiS przekupil sprzedajne spoleczenstwo polskie za 500+ i bedzie rzadzil przez dekady.

 • mondokane

  Oceniono 22 razy 2

  Gratulujecie mu, a trochę go traktujecie jak gorący kartofel przerzucając z działu do działu. Nagroda zasłużona - fajnie, że jest NIEZALEŻNIE MYŚLĄCY dziennikarz w dzisiejszych plemiennych klimatach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX