Prognoza pogody na dziś - środa 30 stycznia. Czeka nas przyjemny, słoneczny dzień

Prognoza pogody na dziś - środa 30 stycznia. Czy pogoda mile nas dziś zaskoczy? Okazuje się, że tak.

Meteorolodzy przewidują liczne przejaśnienia, niewiele opadów i dodatnią temperaturę dla przeważającej części kraju.

Temperatura. W większości polskich miast temperatura dodatnia

temperatura w przeważającej części kraju nie spadnie poniżej zera. Najcieplej będzie dziś na północnym zachodzie oraz na południowym wschodzie - zarówno w Szczecinie i Koszalinie, jak i Rzeszowie i Przemyślu na termometrach odnotujemy 2 stopnie na plusie. Najzimniej będzie na północnym wschodzie oraz w górach. W Olsztynie i Suwałkach temperatura spadnie dziś do -2 stopni, a w Białymstoku i Zakopanem do -1 stopnia.

Prognoza pogody na dziś - środa 30 styczniaPrognoza pogody na dziś - środa 30 stycznia Fot. Gazeta.pl

Opady. Przelotne opady śniegu tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

W środę 30 stycznia nie musimy obawiać się o opady. Na niebie zobaczymy trochę chmur, ale liczne przejaśnienia sprawią, że dzień ten będzie naprawdę przyjemny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że przelotne opady śniegu mogą zdarzyć się jedynie w okolicach Przemyśla, Rzeszowa i Lublina.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Mapa zagrożeń jest dzisiaj pusta

IMGW nie wydał żadnych ostrzeżeń meteorologicznych na ten dzień - pogoda powinna mile nas zaskoczyć, dzięki czemu wszelkie podróże i spędzanie czasu poza domem będą bezpieczne. Nie prognozuje się marznących opadów, oblodzenia czy silnego mrozu, które mogłyby stanowić dla nas zagrożenie.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: