84-latek zaatakował w szpitalu w Świdnicy. Zadał 98-latkowi 30 ciosów nożem

Na jednym z oddziałów w szpitalu w Świdnicy doszło do makabrycznych scen. Pielęgniarka zauważyła w sali dwóch zakrwawionych pacjentów i trzeciego z nożem w dłoni.
Zobacz wideo

W szpitalu Latawiec w Świdnicy (woj. dolnośląskie) jeden z pacjentów zaatakował dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się w sali szpitalnej. Sprawą zajmuje się już prokuratura.  

Świdnica. 84-latek zaatakował nożem innych pacjentów

Podczas porannego obchodu jedna z pielęgniarek zauważyła makabryczną scenę w jednej z sal szpitalnych - rannych 98-latka i 85-latka oraz 84-latka z nożem w dłoni. Prokuratura informuje, że był to tzw. "kozik". 

Jak podaje Onet, prok. Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy poinformował, że poszkodowanych jest dwóch mężczyzn. 98-letniemu pacjentowi zadano 30 ciosów nożem. Miał rany na brzuchu, klatce piersiowej, głowie, dłoniach i udzie. Drugi poszkodowany - 85-latek - został raniony w głowę i podudzie. Ranna jest również pielęgniarka, która znalazła mężczyzn. Został zaatakowana przez napastnika - uderzył ją w głowę metalową rurką od szpitalnego łóżka. Wszystkim udało się przeżyć atak, stan 98-latka jest jednak bardzo poważny. 

Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że zaatakowany 85-latek to emerytowany ksiądz, który był proboszczem jednej z parafii w Wałbrzychu.

Mężczyzna, który zaatakował nożem, usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy zlecili również wykonanie badań, które określą stan psychiczny 84-latka. Będą również ustalać, w jaki sposób napastnik dostał się do szpitala. 

Więcej o:
Komentarze (131)
84-latek zaatakował współlokatorów z sali szpitalnej. Zadał 98-latkowi 30 ciosów nożem
Zaloguj się
 • krzepki.harry

  Oceniono 34 razy 28

  Komentarze to głównie śmichy-chichy, tak jakby dziobanie nożem było czymś rozrywkowym. Czy tłuszczę szokuje tylko sztyletowanie prezydentów miast, a sędziwych emerytów już nie?Informacja, że stan najciężej poszkodowanego jest ciężki nie robi na nikim wrażenia, chyba tylko poza rodziną...
  Banda pozbawionych empatii hipokrytów.

 • pan.szklanka

  Oceniono 30 razy 24

  Społeczeństwo się starzeje, a łóżek na oddziałach geriatrycznych nie przybywa.
  Sceny walk o miejsce będziemy oglądać coraz częściej.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 26 razy 20

  Ta młodzież dzisiejsza...

 • katja.katja

  Oceniono 22 razy 18

  Obawiam się, że za usiłowanie zabójstwa sprawca dostanie 2 lata odsiadki tj. dożywocie.

 • zigzaur

  Oceniono 23 razy 17

  Ta młodzież naprawdę nie ma szacunku dla starszych.

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 19 razy 9

  Krótki, prosty tekst. A połowa czytających i tak wyczytała, że sprawcą jest ksiądz, a nie że jest ofiarą. Analfabetyzm ma się znakomicie. I pomyśleć, że tacy debile mają prawa wyborcze. Gdyby to ode mnie zależało, wyborcami mogłoby być zaledwie jakieś 10% społeczeństwa po zdaniu testów na umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz umiejętność samodzielnego myślenia, samodzielnego poszukiwania informacji i samodzielnego analizowania. Cała reszta karmi się gotową papką albo ze strony GW i TVN albo ze strony GP i TVP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX