Kornel Morawiecki ma raka trzustki. "Gdyby nie badanie, żegnałbym się już z tym padołem"

Kornel Morawiecki ma raka trzustki. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego wyznał to w rozmowie z "SE". "Gdybym za późno poddał się badaniu, (...) żegnałbym się już z tym padołem" - mówi marszałek Morawiecki.
Zobacz wideo

Kornel Morawiecki przeszedł kilka dni temu poważną operację trzustki w szpitalu MSWiA w Warszawie. 

Kornel Morawiecki ma raka trzustki

Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego potwierdził to w rozmowie z "Super Expressem". Wyznał, że zaczęło się od niepokojących objawów. Podczas badania w Szpitalu Wojskowym we Wrocławia wyszło na jaw, że Kornel Morawiecki ma żółtaczkę. Później tomograf pokazał, że problem jest poważniejszy - rak trzustki. 

Jak mówi sam Morawiecki, jego stan jest w tym momencie dobry. - Na szczęście nie mam raczej przerzutów. Nie wiem jeszcze, czy będę przechodził chemioterapię - powiedział marszałek Morawiecki. Mówi, że w pełni oddaje się w ręce specjalistów. Dodaje jednak, że jest pewien, że pomogło również to, że modliło się za niego wiele osób. Oprócz syna Mateusza Morawieckiego w szpitalu odwiedził go również osobisty kapelan prezydenta Andrzeja Dudy, ksiądz Zbigniew Krasa. 

- Gdybym za późno poddał się badaniu, to sytuacja byłaby tragiczna i żegnałbym się już z tym padołem - kończy Kornel Morawiecki. 

Więcej o: