Rybak pozwie Brudzińskiego. Ubodły go słowa o "szurniętych zdrowo głupkach"

Piotr Rybak zapowiedział, że skieruje akt oskarżenia przeciwko Joachimowi Brudzińskiemu. Chodzi o wpis na Twitterze ministra spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz wideo

– Kieruję prywatny akt oskarżenia przeciwko szefowi MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu –  w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział Piotr Rybak - nacjonalista, który w niedzielę 27 stycznia podczas 74. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz mówił o "walce z żydostwem".

Piotr Rybak namawia do "walki z żydostwem", policja nie reaguje

Piotr Rybak przyjechał do Oświęcimia w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. W zgromadzeniu, któremu przewodniczył, brało udział kilkudziesięciu narodowców. Cała grupa przemaszerowała do bloku śmierci w obozie Auschwitz I, gdzie złożyła kwiaty, jednak wcześniej nie obyło się bez antysemickich haseł. Piotr Rybak mówił m.in. o tym, że "z żydostwem" należy walczyć i uwolnić od niego Polskę.

Zarówno media, jak i politycy opozycji zarzucili policji, że nie zareagowała odpowiednio i nie rozwiązała zgromadzenia, w czasie którego nawoływano do nienawiści wobec innego narodu. Zarzuty te odparł minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"Zareagować na co? Na to,że ktoś ma nie po kolei w głowie i za całe zło tego świata i swoje frustracje wini taki czy inny naród? Jeżeli próbuje Pan obarczać ten rząd za antysemityzm w głowach szurniętych zdrowo (moim zdaniem) głupków to jest to po nieprzyzwoite i niemądre" - napisał na Twitterze Brudziński, odpowiadając tym samym na zarzuty wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja.

Joachim Brudziński obraził Piotra Rybaka? Sprawa trafi do sądu

Okazuje się, że sprawa ta trafi do sądu. Piotr Rybak zapowiedział, skieruje prywatny akt oskarżenia przeciwko Joachimowi Brudzińskiemu. – Na drogę sądową wyjdziemy przeciw wszystkim tym, którzy oczerniają mnie, używając nieprzyzwoitych epitetów – powiedział Piotr Rybak w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Nacjonalista zaznaczył jednocześnie, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Podkreślił, że zgromadzenie odbyło się w odległości kilometra od bram obozu Auschwitz, a jego intencją nie było nawoływanie do nienawiści wobec Żydów, a to, " żeby zacząć walczyć o Oświęcim, w którym w nieadekwatny sposób czci się pamięć pomordowanych Polaków".

Piotr Rybak znany jest polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. W listopadzie 2015 r. Rybak spalił na wrocławskim rynku kukłę Żyda, która miała przedstawiać finansistę George’a Sorosa. Za ten czyn został skazany na dziesięć miesięcy pozbawienia wolności, jednak wyrok został zmniejszony do trzech miesięcy. 

Więcej o:
Komentarze (160)
Rybak pozwie Brudzińskiego. Ubodły go słowa o "szurniętych zdrowo głupkach"
Zaloguj się
 • 2.joana

  Oceniono 63 razy 55

  Kobiety siedzące na chodniku już dawno by zamknęli, a ten .....chodzi wolno i śmieje się w nos!

 • czechy11

  Oceniono 60 razy 44

  To co z Polski zrobiła Balbina Kłamczyńska robiąca przekręty i złodziejstwo na nieruchomościach za pieniądze z państwowych banków na telefon przekracza wszelkie granice przyzwoitosci. 3 lata temu byliśmy cywilizowanym krajem dziś jesteśmy druga europejska Ukraina.

 • caius1

  Oceniono 40 razy 34

  Szczyty żeby taki hitleropolak Rybak pozywał kogokolwiek nawet jeżeli tym kimś jest Brudziński. Zgodnie z polskim KK taki Rybak powinien mieć już postawione zarzuty afirmowania hitleryzmu i kłamstwa oświęcimskiego.
  NiePiS

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 26

  Hahahaha...hahaha...
  Zrobcie go prawa ręką Morawieckiego, Dudy, a najchętniej Kaczynskiego!
  Ten ma dopiero 'krut'!
  Był przez Was chroniony i obstawiany Kulsonami, by mu nikt krzywdy nie zrobił . Jest przeciez w Waszym smaku!
  Choć ‘jojo’, jak widzę mu sie naraził .
  NASTEPNY "LORD" PO MISIEWICZU!

 • saxo.grammaticus

  Oceniono 30 razy 22

  Widać jak bardzo opłacalne jest tolerowanie takich indywiduów. Jeśli nie zareagować na ich publiczne występy, trzeba się liczyć z nieprzychylnymi komentarzami w krajowych i zagranicznych mediach. Jeśli ich publicznie skrytykować, to się obrażą i pozwą do sądu. Trzeba się było zastanowić przed komentarzami typu: "nie popieram, ale rozumiem" ...

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 21

  Pan minister się przerzucił, zamiast w granicach prawa wyhamować pana Rybaka, poszedł w stronę oceny jego zdrowia psychicznego. To było bardzo mądre posunięcie panie Joachimie!!

 • chi-neng

  Oceniono 22 razy 20

  "Ubodły go słowa o "szurniętych zdrowo głupkach"
  -----
  Inteligent i humorysta na miare Pietrzaka:).

 • 1moja

  Oceniono 22 razy 20

  "..."szurniętych zdrowo głupkach" ..." przeciez to jest prawdziwy i dumny dres wyklety, ktorego bozia obdazyla uroda i miesniami.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX