Prudnik: oświetlenie mocowane na taśmę klejącą. Taki autokar miał zawieźć 50 dzieci na ferie

Policjanci z Prudnika (opolskie) przeprowadzili kontrolę autokaru, który miał zabrać pięćdziesięcioro dzieci w ponad stukilometrową trasę. Stan techniczny autokaru pojazdu nie pozwolił na kontynuowanie jazdy. Tylne oświetlenie autokaru było przyklejone na... taśmę klejącą i tzw. trytytki.
Zobacz wideo

W poniedziałek 28 stycznia rano policjanci z Prudnika na prośbę organizatora wycieczki przeprowadzili kontrolę autokaru, który miał zabrać grupę pięćdziesięciorga dzieci na ferie zimowe i pokonać ponad stukilometrową trasę z Prudnika do Cieszyna. 

Jak się okazało, pojazd nie spełniał wymogów technicznych i nie nadawał się do dalszej jazdy. Powodem był między innymi zły stan oświetlenia, które zostało prowizorycznie przyklejone na taśmę klejącą i zamocowane tzw. trytytkami. W czasie kontroli policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru. Zbadano też alkomatem kierowcę - był trzeźwy. 

Kontrole autokarów w czasie ferii zimowych

Podczas tegorocznych ferii zimowych polska policja skontrolowała ponad 1700 autokarów. Stwierdzono usterki w 75 z nich, a w 35 przypadkach kierowcom autokarów uniemożliwiono dalsza jazdę. Funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów wycieczek o zgłaszanie wszelkich wątpliwości dotyczących stanu technicznego autokarów lub trzeźwości kierowców. 

Potrzebę takiej kontroli należy zgłosić najlepiej kilka dni wcześniej. Pamiętajmy, że oczekiwanie na policjantów może się wydłużyć z uwagi na obsługę kolizji lub wypadku drogowego. Wówczas decyzję o podróży bez takiej kontroli podejmują nauczyciele lub opiekunowie

- czytamy w komunikacie policji.

Więcej o:
Komentarze (36)
Prudnik: oświetlenie mocowane na taśmę klejącą. Taki autokar miał zawieźć 50 dzieci na ferie
Zaloguj się
 • bardoso

  Oceniono 5 razy 5

  Jeździłem o wiadro gorszymi autokarami na wycieczki szkolne...

 • minkat

  Oceniono 5 razy 5

  to prawie jak transport publiczny w Egipcie- kolejny ktok to zaspawanie dziury po oswietleniu i namalowanie w tym miejscu reflektora.

  wykorzystanie trompe l'oleil we wspolczesnym dizajnie.

 • aw1971

  Oceniono 9 razy 5

  Większość rodziców pewnie jeszcze większymi trupami wozi swoje dzieci.Rodzice wzywają kontrolę do autokaru?Kontrola stanu technicznego pojazdów rodziców.Podejrzewam że ilość kontroli by drastycznie zmalała.

 • twzelnik

  Oceniono 4 razy 4

  Szczerze mówiąc, to kiedyś miałem poloneza, w którym jedna lampa była po nieudanej kradzieży na stałe przymocowana taśmą klejącą. Trzymało kilka lat i przechodziło przeglądy.

 • fast180

  Oceniono 7 razy 3

  Jak lampa działa, to w czym problem ? Lampa nie jeździ. Jak by miał łyse opony, albo brak hamulców, to rozumiem.

 • awojli55

  Oceniono 5 razy 3

  Trytytka czy to znajoma niejakiego Bartłomieja M.?

 • 31.februarius

  Oceniono 9 razy 3

  "Zbadano też alkomatem kierowcę - był trzeźwy."

  No proszę, ale ludziska się do gópich trytytkuf dop******om!

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 2

  Tumiwisizm, achujtamizm, tupolewizm, jakośtobędzizm, wdudziemanizm, śmiałosięzmieścizm.

 • gazeciar89

  Oceniono 5 razy 1

  Tak właśnie wygląda dzis polska. Jak ten autokar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX