Lubuskie: policyjny pościg leśną drogą za 20-latkiem. Mężczyzna wyskoczył z jadącego auta

Funkcjonariusze sulęcińskiej drogówki zatrzymali 20-latka, który w przeszłości dopuścił się szeregu oszustw internetowych. Mężczyzna próbował uciec przed policjantami, jednak pościg zakończył się dla niego spektakularną porażką.
Zobacz wideo

Podczas patrolu w miejscowości Torzym, policjanci sulęcińskiej drogówki zwrócili uwagę na osobowego mercedesa. Okazało się, że kierowca auta jest im bardzo dobrze znany: 20–latek posiadał status osoby poszukiwanej, ponieważ jeszcze jako nieletni dopuścił się szeregu oszustw internetowych.

Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania auta, kierowca nie reagował. Policjanci ruszyli więc w pościg za pojazdem. Uciekinier próbował zgubić patrol i wjechał w las. Szybko okazało się jednak, że młody mężczyzna przecenił swoje umiejętności. Nadmierna prędkość z jaką się poruszał w połączeniu z wyboistą drogą gruntową spowodowały, że uszkodził miskę olejową mercedesa.

Zdesperowany 20-latek wyskoczył z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci pobiegli za nim i po chwili znalazł się w ich w rękach. Pojazd odholowano, a zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przez funkcjonariuszy do zakładu poprawczego. Teraz do jego niechlubnej kartoteki dojdzie zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

sulecin poscigsulecin poscig policja sulecin

sulecin poscigsulecin poscig policja sulecin

Więcej o: