Piotr Adamowicz wspomina noc po ataku na brata. I chwali "profesjonalizm" kancelarii premiera

- To było jak sinusoida - raz lepiej, raz gorzej - mówi o nocy po ataku na Pawła Adamowicza brat zamordowanego prezydenta Gdańska, Piotr Adamowicz. W rozmowie z Onet.pl zdradza, że od początku rokowania lekarzy były negatywne.
Zobacz wideo

Piotr Adamowicz, starszy brat zamordowanego prezydenta Gdańska, udzielił wywiadu serwisowi Onet.pl.  Wspomina m.in. noc z niedzieli na poniedziałek po ataku na Pawła Adamowicza. - To było jak sinusoida - raz lepiej, raz gorzej. Przerażające były momenty, gdy lekarze mówili, że znowu doszło do zatrzymania akcji serca - powiedział Adamowicz.

Zdradził, że rokowania lekarzy od początku były pesymistyczne i mówili, że przeżycie do rana będzie "cudem". Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po godz. 14. Wcześniej do szpitala przyjechali rodzice braci, 91-letni ojciec i 85-letnia matka. 

Brat zabitego prezydenta powiedział, że rodzina od początku nie chciała państwowego pogrzebu, choć władze "sondowały taką możliwość". Pochwalił kancelarię Mateusza Morawieckiego za "pełen profesjonalizm". Piotr Adamowicz powiedział, że "nie ma dowodów" na to, że ataki w państwowych mediach miały związek ze śmiercią jego brata. Ale przyznał, że prezydent Gdańska był "celem nagonki tzw. mediów publicznych i innych mediów prorządowych". Jak powiedział, po zwycięstwie Adamowicza w wyborach jeden z pracowników mediów publicznych miał wysłać mu SMS-a o treści: "Gratulacje złodzieje i oszuści. Będziemy patrzeć wam na ręce i na wasze poczynania". 

W sobotę 19 stycznia w Gdańsku odbył się pogrzeb zamordowanego prezydenta miasta. Paweł Adamowicz został raniony nożem w niedzielę 13 stycznia, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Zmarł dzień później. Adamowicz miał 53 lata, od 20 lat był prezydentem miasta.

Piotr Adamowicz, podobnie jak brat, był zaangażowany w działania opozycji demokratycznej w czasach PRL, był działaczem "Solidarności". Pod koniec lat 80. zaczął zajmować się dziennikarstwem, pracował m.in. dla zagranicznych agencji prasowych.  

Więcej o:
Komentarze (107)
Piotr Adamowicz w wywiadzie wspomina noc po ataku na brata
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 33 razy 21

  dziwnym trafem tvp przedstawiło już opinie ponad 50 'psychiatrów' iż Stefan W. jest chory psychicznie.. jakoś żaden z nich nie widział go dotąd na oczy.. co to ma na celu? jakiś akt dziękczynienia za czyn?! :O/

 • 1627cd1410

  Oceniono 28 razy 10

  a propos majątku i kont Adamowicza.. nikt nie kwestionuje legalności ich posiadania. jakoś pisiarnia ryjąc 3 lata wynalazła jedynie skrewione oświadczenie majątkowe. Niestety! Licząc na emeryturę ZUSowską można zdechnąć z głodu. Inwestycja w nieruchomości to po prostu dobry pomysł. lepiej sam/sama się nad tym zastanów. Adamowicz posiadał wszystko legalnie, a to nie jest żaden cymes.

 • cleryka

  Oceniono 11 razy 9

  Schizofrenik to b.często cholernie sprytny człowiek w swoich zamierzeniach.Często bardzie skrupulatny w swoich zamiarach niz taki wariat ,furiat itp.Poczytajcie osiołki,to durnot nie będziecie powtarzać.

 • damtek

  Oceniono 25 razy 7

  W. Czuchnowski: "Od tego momentu zaczął się upadek PiS-u. Myślę, że śmierć Adamowicza jest takim punktem granicznym. Ludzie zaczną kojarzyć PiS z tą śmiercią. Zaczną się brzydzić tej władzy i wstydzić się, że ją popierali".

  A PiS o tym wie...

 • fiqumiku

  Oceniono 12 razy 4

  Ciągle jestem zdziwiony co tutaj robią komentarze tych, ktorzy opluwają Adamowicza, PO, GW? Czy nie pomyliliscie miejsca? Piszcie swoje bzdury i opluwajcie sie z takimi jak wy na forach pseudokatolickiej pseudoprawicy. Chyba, ze wszyscy jestescie ruskimi trollami, wtedy wasze wywleczenia są zrozumiale

 • ochujek

  Oceniono 8 razy 2

  Pani Blida była pierwszą ofiarą tej ekipy rządzącej. Ślady usunięte, ogłosili samobójstwo. Do niej wysłali profesjonalistów.

 • antonikarcz

  Oceniono 28 razy 2

  "Rana serca, rana przepony, rana jamy brzusznej i rana ramienia czy przedramienia, gdy Paweł zaczął się bronić.", a wszystko aby Jarosław mógł zostać dyktatorem.

 • sop3

  Oceniono 5 razy 1

  Każda taka śmierć jest niezrozumiała i tragiczna.bezsensowna.Ale robienie na niej promocji własnej osoby jest ohydne..Wdowa po śp Adamowiczu chyba nie za długo wystąpi w tańcu z gwiazdami.Dziwię się że nie brzydziła się wsiąść do rządowego samolotu,wysłanego tylko po nią.Ja przy jej nastawieniu poleciałbym rejsem normalnym.Jak już obejdzie wszystkie media to skończy jak Deresz,o którym nikt już nie pamięta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX