Komentarze (1430)
Mateusz Morawiecki w Auschwitz: Tej zagłady nie zrobili żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • goha66

  Oceniono 13 razy 11

  Panie premierze, od dzieci w szkole wymaga się przygotowania do lekcji, od dorosłych - przygotowania do pracy ... a pan wychodzi na mównicę i BREDZI trzy po trzy. Naprawdę nikt z pana podwładnych nie miał czasu lub chęci by przygotować dla pana kilkanaście zgrabnych zdań na kartce do odczytania? Gołym okiem było widać, że pana oczy błądziły w pogoni za rozumem i znalezieniem jakichkolwiek słów (bo sensowne to one nie były). Wstyd mieć takiego premiera

 • serfweerwr

  Oceniono 25 razy 11

  zagładę zrobił

  człowiek

  człowiekowi

  .

 • stachkaz47

  Oceniono 20 razy 10

  ANI SŁOWA o ARMII ,która przyniosła wyzwolenie.
  ANI JEDNEGO SŁOWA. Nie mówiąc już o słowie PODZIĘKI.
  A przecież to też było okupione ofiarami żołnierzy- ANI SŁOWA.
  "Musimy prawdzie patrzeć prosto w oczy pełnej i całkowitej prawdzie."-powiedział PREMIER
  kłamczuch. On i PRAWDA.
  A prawda jest smutna- Auszwitz wyzwoliła ARMIA Radziecka i ze 100 krasnoarmiejców poległo w tej operacji.
  więcej nic nie napiszę bo mnie szlag trafił w samo serce--- wy faryzeusze.
  Polscy i ŻYDOWSCY.

 • sowielustro

  Oceniono 15 razy 9

  Idąc tokiem rozumowania premiera, jeżeli wszyscy Niemcy, a nie naziści odpowiadają za zbrodnie ludobójstwa, to za grabienie, denuncjonowanie i pomocnictwo w mordowaniu Żydów odpowiadają wszyscy Polacy, a nie tylko szmalcownicy i anysemiccy zwyrodnialcy.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 15 razy 9

  Jeżeli to był dzień wyzwolenia to czemu ani jednym słowem nie wymieni się WYZWOLICIELI?

 • maryt6

  Oceniono 14 razy 8

  Matołuszek, a Czechów w 1968 nie najechali komuniści tylko Polacy.

 • hipis3308

  Oceniono 10 razy 8

  Ciekawe czy teraz Frasyniuk pochwali Brudzińskiego, za to jak zareagował dziś w sprawie faszystowskiego bandyty rybaka i jego kumpli nazioli, jak się wydzierali pod bramą obozu Auschwitz Birkenau, w 74 rocznicę jego wyzwolenia. Też dobrze, że się premierowi Matołuszkowi rocznice nie pomyliły i nie złożył wieńca pod pomnikiem faszystowskiej brygady świętokrzyskiej AK. Przecież poglądy premiera, wcale daleko nie odbiegają od poglądów troglodyty rybaka i jego kumpli.

 • kora505

  Oceniono 22 razy 8

  Panie Morawiecki proszę nie szerzyć nienawiści na tle narodowościowym bo państwo niemieckie już dawno przeprosiło za te zbrodnie, a poza tym warto sobie uświadomić, że żyjemy w dobie pojednania i integracji europejskiej. Dlatego niepotrzebnie podsyca pan nienawiść i niechęć do tego państwa. Trzeba się nauczyć żyć w zgodzie we wspólnocie europejskiej bo zgoda buduje , a niezgoda rujnuje. Poza tym, że szerzenie nienawiści do tego państwa jest ideologią PiS-u i chyba punktem waszego programu politycznego ale to jest bardzo niskie.

 • darek655

  Oceniono 14 razy 8

  Podstawą faszyzmu była mowa nienawiści,pogarda dla przeciwników politycznych,obywateli Niemiec pochodzenia innego niż niemieckie,podział społeczeństwa na lepszy i gorszy sort Panie Premierze.

 • mmgazeta

  Oceniono 16 razy 8

  Austriacy to najsprytniejszy naròd! Udało im się skutecznie przekonać cały świat, że Beethoven był Austriakiem, a Hitler Niemcem!

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 14 razy 8

  Morawiecki przypisując winy jedej nacji niepotrzebnie wznieca antyniemieckie nastroje, odwracając jednocześnie uwagę od kluczowej roli zbrodniczej ideologii narodowo-socjalistycznej. Jest to nie tylko szkodliwe, ale również niezgodne z prawdą historyczną - wielu nazistów rekrutowało się np. z państw bałtyckich, czy Węgier. Sam Hitler pochodził z Austrii, a nie z Niemiec.

 • tilow3

  Oceniono 12 razy 8

  Naziści nie mogą występować, bo są hołubieni przez pisowskich dzbanów. Dobra zmiana polega na tym, że trzeba popierać nazioli, ale nie niemieckich.

 • poochojek

  Oceniono 26 razy 8

  a PiS pomagal jak mogl

 • ivonna49

  Oceniono 15 razy 7

  Czy wszyscy Niemcy byli nazistami? Wypowiedź premiera sugeruje, że tak. A to świadczy o braku dyplomacji pana M. Ale czego tu wymagać od kaczysty.

 • 1moja

  Oceniono 9 razy 7

  "...Tej zagłady nie zrobili żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy..." Uf, na szczescie Adolf H. byl Austryjakiem i jest w porzadku co panie prawdziwy i dumny?
  PS. Nazisci wegierscy tez sa w porzadku co? Dla gawiedzi smolenskiej: Wegry maszerowaly ramie w ramie z Adolfem H.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • adam1967r

  Oceniono 15 razy 7

  No popatrz, mowi dokladnie to samo co faszysta Rybak. Mozna pomyslec, ze polski front faszystow stara sie wybielic faszyzm jako taki, przerzucajac wine na Niemcow. Nazisci to byli fajni swoi ludzie, zli byli Niemcy. O to chodzi premierowi rzadu wspierajacego faszystow ?

 • madeingermany

  Oceniono 7 razy 7

  Nazizm jest dobry, tylko Niemcy go wypaczyli... tak Morawiecki?

 • krzysztof.marek2

  Oceniono 7 razy 7

  Analogicznie zbrodnie na Ukrainie popełnili Ukraińcy a nie jacyś tam banderowcy ?

 • bokaj

  Oceniono 9 razy 7

  A ta wicepremier od niczego czemuż to swoje tłuste poślady w niemieckich autach wozi???

 • acide94

  Oceniono 19 razy 7

  Gdybyś nie zauważył, Morawiecki, ruski zdrajco, dzisiejsze Niemcy nie są już III Rzeszą. Nawet rocznica wyzwolenia Auschwitz jest okazją do rozbijania UE, stały przekaz od jarka, czyli UE i Zachód są złe, a wujek Putin dobry. pis jest przerażające w swojej wschodniej głupocie.

 • maaac

  Oceniono 17 razy 7

  Niemcy hitlerowskie to właśnie naziści. Pan historyk tego nie wie?

 • nafu-haheki

  Oceniono 15 razy 7

  Niuanse tłuką się po głowie. Niemcy jako państwo, czy jako Niemcy, ludzie.
  Czy kiedyś, w przyszłości, odium Polski PiS-owskiej, przylgnie do wszystkich,
  i wszyscy będziemy cuchnąć naftaliną(!), niczym moherowe berety.

 • born2roll

  Oceniono 12 razy 6

  Pan Premier znów puścił bąka w towarzystwie i rechocze jak cham w "Konopielce".

 • 1moja

  Oceniono 10 razy 6

  "...Tej zagłady nie zrobili żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy..." ale kwiaty w Monachium na grobach kolaborantow, bandytow wykletych z NSZ Brygady Swietokrzyskiej skladal i wtedy mu to nie przeszkadzalo, ze kazdy z tych bandytow wykletych mial wyrok smierci wydany przez AK, ze za zaslugi dla III Rzeszy zostali pochowani wsrod swoich towarzyszy broni z SS. Tez mu nie przezszkadzalo, ze ci bandyci mordowali Polki i Polakow, nazywanych teraz przez prawdziwych i dumnych komuchami, lewakami w wzor swoich idoli, ktorzy Polakow nazywali podludzmi.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • dj.t

  Oceniono 8 razy 6

  Po takim przemówieniu nie zdziwię się jak z zagranicy powrócą określenia polskie obozy koncentracyjne.

 • tedj

  Oceniono 6 razy 6

  Jeśli to byli Niemcy, a nie naziści to mamy panie Morawiecki problem z odpowiedzialnością za zbrodnie sporej grupy załóg obozów.
  "Austriakami było kilkadziesiąt procent esesmanów, tworzących zbrojne załogi obozów koncentracyjnych, jak również obozów zagłady. Również w sztabie SS-Obersturmbannführera Adolfa Eichmanna, który był głównym organizatorem Holocaustu, Austriacy stanowili większość, zaś sam Eichmann wychowywał się w Linzu w Górnej Austrii."

 • docent_2013

  Oceniono 8 razy 6

  Jasne. To dalszy ciąg rozumowania, że demokrację likwiduje nie PIS tylko Polacy. Jakie to wygodne.

 • tetradrachma

  Oceniono 12 razy 6

  No to "wedkarz" doczekał zainteresowania światowych mediów, brawo ! Zastanawiam, czemu tak prymitywny osobnik, ma tak "licznych" zwolenników ?! Z drugiej strony niewiele "światlejszy" ideolog jak Rydzyk ma ich setki tysiecy ?! A, religia smolenska, a rozpasanie Glapy, Szydło, jeden czy drugi Duda ?! Dlaczego, rząd PiS-u popiera (ze wzajemnością) motłoch ? Dlaczego, rząd nie rozumie, że dawanie pieniedzy i tworzenie lumpenproletariatu, kosztem klasy średniej, czyli tych co płaca gros podatków, wstrzymuje rozwoj, a de facto oznacza upadek panstwa ?! Dlaczego, państwowe instytucje, zawłaszczane sa przez jedna "słuszna" partie bo, mamy "demokracje" i ta partia - skoro wygrała wybory - moze wszystko ? Dlaczego Uniwersytety, konstytucjonaliści milczą ?! Dlaczego nie krzycza "Mehr Licht" ?

 • xyz13579

  Oceniono 12 razy 6

  Obywatele Niemiec ginęli także w tych obozach. Świat i historia nie są czarno-białe, szczególnie kiedy ktoś wmawia nam, że białe jest czarne, a czarne- białe.😞

 • acide94

  Oceniono 10 razy 6

  Morawiecki nawet jak śpi to kłamie, nie ma co roztrząsać bełkotu tego ruskiego zdrajcy. Powiedział co mu Moskwa kazała powiedzieć, i tyle.

 • kmarcel

  Oceniono 12 razy 6

  Niemcy na pewno pamiętają i nie zapomną premierze marionetko. Prawie co tydz są filmy dokumentalne w publicznej czy prywatnej TV jakie były nazistowskie Niemcy i jakie zbrodnie popełniły. Wy narodowo faszyzujące polaczki mieniące się patriotami nie musicie im tego przypominać. Ale ty też to wiesz marionetko tylko chcesz wmówić narodowi polskiemu że dzisiejsze Niemcy zakłamują to co się stało. TO JEST PERFIDNE KŁAMSTWO marionetko.

 • jerzysm42

  Oceniono 20 razy 6

  Prezydenta Adamowicza nie zamordował psychopata.
  Prezydenta Adamowicza zamordowała Polska Kaczyńskiego, Morawieckiego, Dudy i Rydzyka..

 • 2.rw

  Oceniono 12 razy 6

  Czyli PIS-owskie - łamiące Konstytucję - rządy, to nie rządy Partii, lecz Polski? Już boicie się odpowiedzialności. Nazistowskie Niemcy i PIS-owska Polska

 • kdoe76

  Oceniono 8 razy 6

  A Rybak z reszta ferajny jest Niemcem i wykrzykiwal swoje hasla pod Auschwitz po niemiecku!
  A nie... czekaj...

 • arabraska67

  Oceniono 12 razy 6

  Morawiecki , który bez przerwy kłamie, ale od innych wymaga prawdy. O narodzie Polskim też nie można powiedzieć Kaczyści.

 • bebestman

  Oceniono 12 razy 6

  Masło maślane Panie Morawiecki. Zło nie ma narodowości. Naziści wygrali wybory w Niemczech ponieważ naobiecywali ludziom tak jak Wy obiecujecie polakom. Dobry populista jest w stanie przekonać zdecydowaną większość społeczeństwa nawet do najgłupszych poglądów. Dobrze, że Wy nie macie (jeszcze) tej umiejętności....

 • myczyoni

  Oceniono 12 razy 6

  W takim razie, oczekuję , że polski rząd będzie używał określenia ROSYJSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE . Problem będzie z komunistycznymi obozami na terenie Polski i prowadzonymi przez Polaków.

 • lot23

  Oceniono 10 razy 6

  Autor tekstu: Wiesław Jaszczyński

  Nie ma bardziej niebezpiecznej mieszanki dla ludzkości jak mieszanka religii z polityką. Z takiej mieszanki rodzą się tylko najkrwawsze wojny i masowe mordy z holocaustem włącznie. Historia Kościoła rzymsko-katolickiego daje szczególne tego dowody. W ciągu dwóch tysięcy lat istnienia Kościoła i jego głębokiego udziału w polityce miały miejsce wyprawy krzyżowe, krwawe prześladowania żydów, inkwizycja, zdobywanie, rabowanie i nawracanie siłą Ameryki Południowej. Spłynęły one morzem krwi pomordowanych, niewinnych ludzi tylko dlatego, że byli innowiercami.
  Watykan zawsze dążył bezwzględnie do zdobycia bezpośrednich, własnych wpływów i władzy na całym świecie.
  Hitler doszedł do władzy 30 stycznia 1933r i już 20 lipca tego samego roku podpisał konkordat z Watykanem. O konkordat zabiegał i go podpisywał sam Pius XII tyle, że zarówno on jak i Hitler, każdy inaczej go oceniał i rozumiał. Watykanowi, zarówno w konkordacie zawartym z Serbią jak i później z Niemcami hitlerowskimi, przyświecał jeden cel: oficjalne uznanie przez układające się państwo ustawodawstwa kościelnego w postaci Kodeksu Prawa Kanonicznego i przyjęcie oraz ochrona jego postanowień w całości.
  W dwa dni po podpisaniu konkordatu Hitler w odezwie do NSDAP napisał: — "Zawarcie przez Watykan traktatu z nowymi Niemcami oznacza uznanie przez Kościół katolicki państwa narodowosocjalistycznego. Zaś prześladowanie żydów nie było oryginalnym wymysłem Hitlera. Bo Już 400 lat wcześniej papież Paweł IV (1555-1559) rozkazał utworzenie surowego getta rzymskiego dla żydów na Zatybrzu w 1556 r. Również wtedy oznakowywano ich gwiazdą Dawida. Hitler zatem był tylko lepszym kontynuatorem polityki Watykanu prowadzonej od stuleci. W Polsce przed II WŚ antysemityzm był bardzo powszechny. Rodzice i księża z którymi miałem wtedy do czynienia powtarzali, że żydów trzeba nienawidzić, bo żydzi zamordowali Chrystusa. (Dzisiaj księża Jankowski i Rydzyk otwarcie głoszą poglądy antysemickie i zwierzchnicy z episkopatu wcale ich za to nie potępiają i żadna krzywda im się nie dzieje.)

  Tuż przed wybuchem wojny, w sierpniu 1939 r. papież Pius XII zaczął pracować nad pokojem. Uznając, że Niemcy zostały „skrzywdzone" w traktacie wersalskim.
  Gott mit uns. Błogosławieństwa dla Wehrmachtu
  Hitler doszedł do władzy 30 stycznia 1933r. i już 20 lipca tego samego roku podpisał konkordat z Watykanem, otrzymując przy tym błogosławieństwo do krucjaty na Wschód. Hitlerowcy nawiązali do starych tradycji Krzyżaków, ich napisu na sztandarach i do nawracania ogniem i mieczem.
  Trzeba o tym przypominać. Mało kto np. wie, że biskupem polowym Wehrmachtu był Franz Justus Rarkowski, człowiek o polskobrzmiącym nazwisku, który swoją korespondencję często kończył pozdrowieniem: Heil Hitler. Znane są zdjęcia biskupów katolickich z wyciągniętą ręką w hitlerowskim pozdrowieniu.
  Dużo pisze się o Westerplatte i obronie Poczty Gdańskiej, ale nie ma wiadomości, że Pius XII naciskał na Polskę na kilka tygodni przed wojną do ustępstw na rzecz Hitlera.
  Skłonność Watykanu do systemów politycznych reprezentowanych przez Mussoliniego, Franco i Hitlera czy Pinocheta (noszącego zresztą na piersi ryngraf z Matką Boską, otrzymany od Redaktora Życia Warszawy Pana Tomasza Wołka i posła AWS pana Michała Kamińskiego) jest szeroko znana. Demokracja ze swoją wolnością zadawania pytań jest bardzo niewygodna.
  W tym miejscu warto jeszcze przytoczyć słowa Ministra Józefa Becka, który po zakończeniu Kampanii Wrześniowej w 1939 r. powiedział w Bukareszcie: — "Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego".

  [Opublikowane w FiM nr 8/2000 i 20/2001.]

 • mutterpol

  Oceniono 12 razy 6

  Nie podoba mi się, jak ten pan mówi: składnia dziwaczna, dobór słów prymitywny, przez co całość ma chyba przybrać formę swojską, przaśną, ludową, prostą, przemawiającą do każdego. Do mnie nie przemawia, mnie irytuje.
  Zdecydowanie bardziej nie podoba mi się też to, co ten pan mówi: to wyraźne podsycanie wrogich nastrojów wobec Niemiec, dzisiejszych Niemiec i Niemców, bo są Niemcami a wystawianie ryczałtowej laurki sobie i wszystkim mieniących się prawdziwymi Polakami.
  Chciałoby się zaapelować: Otwórz oczy tam, gdzie dzisiaj jesteś i zobacz, co się dzieje, kiedy pojawiają się jacyś w swoim mniemaniu dobrzy, prawi i mądrzy "swoi" i jacyś oceniani przez nich jako źli, gorsi i nierozumni "inni" i gdy się między nimi celowo tworzy i przy każdej okazji pogłębia mentalną przepaść!

 • yo1pek

  Oceniono 14 razy 6

  Specjalnie nie interesują mnie prywatne poglądy matołuszka, o czym rozmawia ze swoim tatuśkiem czy na operatywkach na Nowogrodzkiej. Ale jak występuje jako p.o. premiera to chciałbym żeby ważył słowa i zastanowił się co mówi gdyż jego bełkot idzie w świat.

 • andzialak

  Oceniono 14 razy 6

  Ale z niego głąb

 • japka_putina

  Oceniono 18 razy 6

  Historyk powinien wiedzieć, że zbrodnicze i totalitarne ciągoty rodziły się w wielu państwach, także Polska nie była od nich wolna. Hitler miał swoich zwolenników i apologetów na całym świecie, nawet w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Od USA po Japonię. Stalin mimo burdelu panującego w Sojuzie wymordował/zakatował/zagłodził więcej ludzi, niż Hitler.

  Sprowadzanie tego szaleństwa tylko i wyłącznie do Niemców jest głupie, płytkie i szkodliwe. Z historii też pała, Morawiecki!

 • pollion1

  Oceniono 14 razy 6

  Piotr Rybak i narodowcy przemaszerowali pod bramę Auschwitz. "Czas walczyć z żydostwem" I co na to Premier Morawiecki ? Jest to język miłości do gazu?

 • adamyauch

  Oceniono 8 razy 6

  Sprzed chwili. Morawiecki się nie przeżegnał po oddaniu hołdu. Kolarski i Szydło już tak. Chociaż rączka mu drgnęła do czoła, kiedy kątem oka zerknął na Beatę i Kolarskiego. Teraz pytanie, czy to wpłynie na jego relację z KK w Polsce. Brzmi jak paranoja schizofrenika, ale taką mamy dziś Polskę.

 • yuo7leo9

  Oceniono 18 razy 6

  Morawiecki baaaaaaaaaaaardzo chce oderwać faszyzm od nazizmu, a nazizm utożsamić z Niemcami. Polskiego faszyzmu nie było i nie ma. A pan Rybak to polski patriota, hue, hue

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX