Poznań. Szeroko zakrojone poszukiwania Michała Rosiaka. W teren ruszyli ochotnicy i służby

Kilkadziesiąt osób przeczesywało w sobotę okolice poznańskiej Cytadeli. Szukali Michała Rosiaka. 19-letni mężczyzna zaginął w Poznaniu ponad tydzień temu.
Zobacz wideo

Michał Rosiak, student Politechniki Poznańskiej, 17 stycznia poszedł z kolegami do klubu. Bawili się przy Starym Rynku. Jak podała policja, 18 stycznia, 54 minuty po północy, mężczyźni wyszli z klubu. 

Ślad po Michale Rosiaku zaginął tej samej nocy. Trop urwał się na przystanku autobusowym na ul. Szelągowskiej, koło dworca kolejowego i autobusowego Poznań Garbary. Na przystanku w piątek znaleziono telefon Michała.

Właśnie w tej okolicy prowadzone były sobotnie poszukiwania. Ochotnicy z Turka (skąd pochodzi zaginiony) wraz z policją i strażakami przeszukali okolice Warty wzdłuż ulicy Szelągowskiej oraz tereny Parku Cytadela. Rosiaka nie odnaleziono. 

Policja bada trasę Michała Rosiaka

TVN24 podała najnowsze ustalenia policji. Policjanci mają hipotezę odnośnie tego, czemu Michał Rosiak szedł w kierunku przeciwnym do swojego miejsca zamieszkania (mieszka na osiedlu Armii Krajowej). Prawdopodobnie wpisał w telefonie słowo "armii" i nawigacja pokierowała go w stronę ul. Armii Poznań. 

Michał Rosiak - rysopis

Policja przekazała, że mężczyzna ma 188 cm wzrostu, jest szczupły. W dniu zaginięcia Michał Rosiak był ubrany na czarno. Na kurtce miał biały napis "New Balance". 

Udostępniono też zdjęcie:

Zaginął 19-letni student Michał Rosiak. Policja prosi o pomocZaginął 19-letni student Michał Rosiak. Policja prosi o pomoc Wielkopolska Policja

Jeśli posiadasz informacje o zaginionym, zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Więcej o: