Nowy sondaż. Do Sejmu wchodzą cztery partie. PiS jeszcze mogłoby rządzić samodzielnie

PiS uzyskałby 42,4 proc. poparcia, gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz. 31,1 proc. uzyskałaby PO. Poza nimi w Sejmie znalazłyby się Kukiz'15 i PSL.

Najnowszy sondaż przeprowadziła pracownia Estymator na zlecenie portalu dorzeczy.pl. Z badania wynika, że Prawo i Sprawiedliwość znacznie wyprzedza Platformę Obywatelską. Na PiS zagłosowałoby 42,4 proc. ankietowanych. Ich główni konkurenci uzyskaliby wynik na poziomie 31,1 proc. 

Sondaż. PiS wygrywa wybory. W Sejmie Kukiz'15 i PSL

Trzecim ugrupowaniem w Sejmie byłby ruch Kukiz'15. Na ugrupowanie Pawła Kukiza głos oddałoby 8,6 proc. badanych. Czwartą i ostatnią siłą byłoby Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6,8 proc.

W takim układzie PiS miałby o trzy mandaty więcej, niż jest wymagane, by rządzić samodzielnie. Podział mandatów wyglądałby następujący: PiS - 234, PO 170, Kukiz'15-34, PSL-21.

Do Sejmu nie dostałyby się: Sojusz Lewicy Demokratycznej (4,8 proc.), Partia RAZEM (1,6 proc.), partia Wolność (1,4 proc.), Sejmie Nowoczesna (1,4 proc.) oraz nowe ugrupowanie Ryszarda Petru – Teraz! (0,4 proc.). 1,5 proc. ankietowanych na pytanie o oddany głos wskazało odpowiedź "Inni".

Badanie przeprowadzono w dniach 23-24 stycznia 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002.

Więcej o:
Komentarze (433)
Nowy sondaż. Do Sejmu wchodzą cztery partie. PiS ze znaczną przewagą nad PO
Zaloguj się
 • szwampuch58

  Oceniono 135 razy 103

  "Najnowszy sondaż przeprowadziła pracownia Estymator na zlecenie portalu dorzeczy.pl. "
  konkurencja dla Centrum Bajerowania Oglupialego Suwerena?

 • krynolinka

  Oceniono 105 razy 71

  Polacy wracają do kraju. Pytanie do powracającego, dlaczego pan wrócił ?
  Po rodzinę i psa.

 • vegemot

  Oceniono 83 razy 47

  Elektorat tzw ciemnego ludu i patologii to nienawistni, zazdrosni, zawistni ludzie jak ich idole siejący nienawiść. Chcą aby innym zylo sie gorzej dlatego ciesza sie z tego jak rujnowany jest kraj. Nieudacznicy życiowi, którzy za swoje niepowodzenia oskarzaja każdego tylko nie siebie. A szczególnie nienawidzą Tuska, bo dzięki niemu w ciągu 8 lat Polska stała się prawdziwym europejskim krajem, gdzie zaradnym i pracowitym ludziom udało się coś osiągnąć w życiu, a oni dalej są nieudacznikami, co nic w zyciu nie osiągnęli przez swoja glupote i nieróbstwo.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 59 razy 45

  według pracowni Estymator największą szansę na objęcie stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej w 2020 roku ma Jarosław Kaczyński - 72,4%, a na drugim miejscu Beata Szydło 15,3%, pozostali kandydaci poniżej 5%.

 • carlitos

  Oceniono 51 razy 37

  Sondaż przeprowadzony na losowo wybranej reprezentatywnej grupie czytelników Odrzeczy.

 • pe_ro

  Oceniono 49 razy 27

  Z państwa teoretycznego PiSS zbudowało państwo MAFIJNE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX