Nie żyje dwuletni Julen, który wpadł do rozpadliny koło Malagi. Ratownicy wydobyli ciało

Hiszpańscy ratownicy odnaleźli ciało 2,5-letniego Julena, który wpadł do 100-metrowej rozpadliny w andaluzyjskiej miejscowości Totalan. Akcja poszukiwawcza trwała 13 dni.
Zobacz wideo

O odnalezieniu ciała Julena poinformował Alfonso Rodriguez de Celis, przedstawiciel rządu w Andaluzji. - O godzinie 1:25 ekipa ratownicza dotarła do ciała chłopca - powiedział cytowany przez BBC Rodriguez de Celis. Chłopiec wpadł do rozpadliny w miejscowości Totalan.

Hiszpania. Po 13 dniach odnaleziono ciało 2,5-letniego Julena

Akcja poszukiwawczo-ratunkowa trwała nieprzerwanie od 13 stycznia. Udział w niej brało ok. 120 osób. Poszukiwania były  trudne m.in. ze względu na skomplikowane ukształtowanie terenu. Chłopiec wpadł do odwiertu, który jest za wąski, aby mógł wejść do niego dorosły człowiek, w związku z czym podjęto decyzję o wydrążeniu tunelu, którym ratownicy mogliby dostać się do 2,5-letniego Julena. Niestety, na drodze ratowników stawały kolejne przeszkody. Akcję ratunkową opóźnił błędny odwiert - podczas drążenia poziomego tunelu nieznacznie zboczono z założonego w planie kierunku. 

Jama, do której wpadł chłopiec powstała przy wykonywaniu odwiertu. Wejście do niej nie było zabezpieczone. Do tragedii doszło, gdy chłopiec bawił się z innym dzieckiem w pobliżu rodzinnego gospodarstwa.

Więcej o: