Autostrada A2 zablokowana na kilku odcinkach. Wypadki, korki i liczne utrudnienia

Autostrada A2 została zablokowana w kilku miejscach - w okolicach miejscowości Szczawin w województwie łódzkim oraz niedaleko Koła w województwie wielkopolskim.
Zobacz wideo

Sytuacja na polskich autostradach jest dziś wyjątkowo trudna. Zablokowane zostały nie tylko autostrady A1 i A4, o czym pisaliśmy dziś rano, ale także autostrada A2. W jednym z wypadków na tej drodze brały udział pojazdy amerykańskiego wojska.

Autostrada A2 zablokowana. Tir zderzył się z busem

Jeden z wypadków na autostradzie A2 zdarzył się dziś około godziny 9:00 na 353 kilometrze autostrady w okolicach miejscowości Szczawin (pow. zgierski). W wypadku tym brały udział dwa pojazdy - tir oraz bus. Jedna osoba została ranna. Autostrada A2 została zablokowana, ponieważ na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci kierują ruchem na węźle Zgierz w kierunku Warszyc i Strykowa. 

Zamknięta autostrada A2. Wypadek z udziałem amerykańskiej armii

Drugi wypadek na autostradzie A2 miał miejsce na wysokości miejscowości Koło, na 266 km autostrady A2 w kierunku Warszawy w województwie wielkopolskim. W powiecie tureckim doszło do wypadku z udziałem pojazdów amerykańskiego wojska. Jeden żołnierz został ranny. Na miejscu zdarzenia pracuje siedem zastępów straży pożarnej. Autostrada A2 jest zablokowana.

Dwa wypadki pod Lubiczem. Kierowcy wjechali w bariery ochronne

Kolejne dwa wypadki na autostradzie A2 zdarzyły się pod Łowiczem. Około 5:00 rano kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne, blokując tym samym drogę w kierunku Warszawy. 15 minut później w tym samym rejonie w bariery uderzył kierowca prowadzący samochód marki Hyundai. Do zdarzenia doszło na pasie w stronę Poznania.

Więcej o: