Tomasz S. wjechał w barierę Pałacu Prezydenckiego. Trafi do aresztu specjalistycznego w Łodzi

Tomasz S. we wtorek staranował samochodem bramę przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Prokuratura zdecydowała, że mężczyzna trafi do specjalistycznego aresztu w Łodzi, gdzie psycholodzy sprawdzą jego poczytalność.
Zobacz wideo

We wtorek przed Pałacem Prezydenckim doszło do nietypowego incydentu. Samochód wjechał nagle w bramę chroniącą wjazd do siedziby Kancelarii Prezydenckiej. Szybko okazało się, że mężczyzna, który prowadził auto, uciekał przed policją. Podczas jednego z przesłuchań miał powiedzieć jednak, że nazywa się Andrzej Duda i chciał wrócić do swojego pałacu. 

Wjechał w Pałac Prezydencki, trafi do specjalistycznego aresztu

Tomasz S. zaczął szaleńczą ucieczkę na ul. Focha przy placu Piłsudskiego. Tam policjant zauważył, że mężczyzna jedzie pod prąd. Chciał zwrócić mu uwagę, ale Tomasz S. nie chciał słuchać. Wjechał w funkcjonariusza i przejeżdżając po mu nogach, uciekł. Całe zajście udało się uchwycić na nagraniu. Później samochód wpadł w Krakowskie Przedmieście. Na wysokości Pałacu Prezydenckiego stracił panowanie i wjechał w bramę chroniącą budynek. 

Jak podaje RMF FM, prokuratura podjęła decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla Tomasza S. Zostanie on osadzony w specjalistycznym zakładzie w Łodzi, gdzie przeprowadza się badania psychologiczne i psychiatryczne osadzonych. Prokuratura zleciła określenie poczytalności oskarżonego. 

Tomasz S. usłyszał już dwa zarzuty: czynnej napaści na funkcjonariusza policji oraz próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. 

Chwilę po zdarzeniu rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek mówił, że z mężczyzną nie da się nawiązać logicznego kontaktu, podejrzewano, że mógł być pod wpływem środków odurzających. Tomasz S. miał w pewnym momencie twierdzić, że jest prezydentem i chciał dostać się do swojego pałacu. Później zeznał jednak, że nic nie pamięta.

Z informacji medialnych wynika, że Tomasz S. od jakiegoś czasu mieszkał w Warszawie, gdzie szukał pracy. Wcześniej skończył studia prawnicze. Nigdy nie był karany.

Więcej o: