Wypadek i karambol na autostradzie A1. Są ranni i liczne utrudnienia w ruchu

Olbrzymie utrudnienia w ruchu drogowym na A1. Na autostradzie doszło do wypadku w okolicy Częstochowy oraz do karambolu niedaleko Włocławka.

Do pierwszego z wypadków na autostradzie A1 doszło niedaleko gminy Mykanów w województwie śląskim. Ciężarówka z przyczepą wpadła w poślizg i zjechała na przeciwny pas, uderzając w samochód osobowy. W wyniku wypadku ranna została jedna osoba. Drugi wypadek samochodowy na A1 to karambol - brało w nim udział kilkanaście samochodów.

Zamknięta część autostrady A1 w okolicy Częstochowy. Policja kieruje na drogę objazdową

Ze względu na wypadek z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego część autostrady A1 w okolicach Częstochowy jest nieprzejezdna. Policja zatrzymała ruch na drodze w kierunku Warszawy i wyznaczyła objazd. Kierowcy, którzy chcą jechać w kierunku stolicy, muszą kierować się drogą krajową nr 91. Usuwanie skutków tego wypadku potrwa co najmniej dwie godziny.

Wypadek na autostradzie A1. Jezdnia w kierunku Warszawy została zablokowanaWypadek na autostradzie A1. Jezdnia w kierunku Warszawy została zablokowana Fot. Google Maps

 

Karambol na A1. Zderzyło się 15 samochodów

Drugi z wypadków na autostradzie A1 okazał się znacznie bardziej niebezpieczny. Do karambolu  doszło na autostradzie A1 niedaleko Włocławka, na 183 kilometrze w kierunku Łodzi. W karambolu brało udział 15 samochodów, cztery osoby zostały ranne, a jedna z nich jest reanimowana. Na autostradzie A1 utworzył się gigantyczny korek.

Karambol na autostradzie A1. Zderzyło się 15 samochodówKarambol na autostradzie A1. Zderzyło się 15 samochodów Fot. Google Maps

Na miejsce skierowano karetki pogotowia, samolot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zastępy straży pożarnej. Obecnie autostrada A1 jest nieprzejezdna na odcinku od Ciechocinka do Brzezia w kierunku Łodzi. Policja organizuje objazdy.

Więcej o: