E-dowody. Wniosek o nowy dowód osobisty będzie można złożyć już w marcu

Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji przyjął informację o stanie wdrożenia projektu o wprowadzeniu e-dowodów w Polsce. Wynika z niej, że wnioski o wydanie e-dowodu będzie można składać od 4 marca 2019 r.
Zobacz wideo

E-dowody będą stopniowo wypierać tradycyjne dowody osobiste, których używamy teraz. Czym będą się różnić od dokumentów, które już znamy?

E-dowody z chipem i zdjęciem biometrycznym. Nowy dokument już w tym roku

- E-dowód to wielofunkcyjny dokument z warstwą elektroniczną. Będzie bezpiecznym narzędziem do komunikacji obywatela z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

E-dowód będzie wyglądał bardzo podobnie do obecnego, jednak w jego wnętrzu będzie znajdował się chip, w którego pamięci znajdą się m.in. dane identyfikacyjne umieszczone w warstwie graficznej, takie jak zdjęcie biometryczne.

E-dowody. Pierwsze wnioski złożymy na początku marca

E-dowód to wspólny projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Zgodnie z zapowiedzią resortu cyfryzacji, wnioski o wydanie nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną będzie można składać od 4 marca 2019 r.

W marcu wniosek o e-dowód złożą te osoby, których dowody straciły ważność, zostały zniszczone lub utracone. Proces wymiany tradycyjnych dowodów na e-dowody osobiste czeka jednak wszystkich obywateli. "Proces wymiany dowodów będzie rozłożony na 10 lat i potrwa do 2029 r." - czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej o:
Komentarze (27)
E-dowody. Wniosek o nowy dowód osobisty będzie można złożyć już w marcu
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 18 razy 12

  To jest brak konsekwencji. E-dowody są równie, a może nawet bardziej, sprzeczne z prawem naturalnym od pozaustrojowego zapłodnienia.
  Dlaczego Episkopat nie protestuje?

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 7 razy 5

  Spodziewam się hitu,
  skoro ministrem w cyfryzacji jest nazistowski politolog. To budzi zaufanie, nawet, jak na pis

 • kka69

  Oceniono 7 razy 5

  Ja od 8 lat mam nieważny ( przeterminowany) dowód osobisty i żyję.
  A co ciekawe, nikt w Tym Kraju tego nie zauważył , że jestem Nieważnym Suwerenem.

 • tomspeed

  Oceniono 4 razy 2

  zanim się ludzie rzucicie na nowy zajebisty dowód, to was poinformuję, ze na tą chwile załatwicie wielkie g... za pomocą tzw certyfikatów zapisanych w chipie...

 • mikroolbrzym

  Oceniono 1 raz 1

  już się rozpędzam wnioskować o nową, elektroniczną metkę...

 • enter1818enter

  Oceniono 1 raz 1

  uważam,że wprowadzanie nowych dowodów jest bezsensowne,bo powinniśmy przejść na wyższy poziom świadomości i po prostu wszyscy praworządni i prawo-myślący obywatele powinni mieć wytatuowany cyfrowy nr na przykład na karku.. w sumie karki są teraz bardziej trendy niż mózgowcy,no to proponuję mózgowcom na mózgu,karkom na karku,a odszczepieńcom nie po linii aktualnej partii na czole..

 • xaveriusz

  0

  A po co e-dowód?
  Czipa do du...y i spokój.
  Wtedy nie zgubisz. I nie muszisz nosić ze sobą bo masz w d...
  Gorzej jak cię ktoś zapyta, np policjant: gdzie pan ma dowód?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX