Awaria sieci ciepłowniczej w Gdańsku. Nawet 100 tys. osób pozostaje bez ogrzewania

Awaria sieci ciepłowniczej. Szacuje się, że nawet 3,5 tysiąca budynków w Gdańsku może być pozbawionych ogrzewania.
Zobacz wideo

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło przy ul. Sobieskiego w dzielnicy Suchanino w Gdańsku. Z jej powodu bez ogrzewania, a często także bez dostępu do ciepłej wody, pozostają mieszkańcy około 3,5 tysiąca budynków. Potężna awaria spowodowała zatrzymanie dostaw ciepła do dziewięciu dzielnic Gdańska. Jak informuje stacja Grupa GPEC, ciepło zaczyna już wracać do mieszkańców dzielnic Orunia i Chełm.

Awaria sieci ciepłowniczej w Gdańsku. 3,5 tys. budynków bez ogrzewania

Do rozszczelnienia sieci ciepłowniczej doszło pomiędzy północą a pierwszą w nocy. Przerwa w dostawach ciepła i ciepłej wody dotyczy mieszkańców dzielnic: Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Szadółki, Ujeścisko-Łostowice, Chełm, Orunia, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza. Rozpoczęły się prace, mające naprawić usterkę sieci ciepłowniczej. Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz, poinformował, że bez ogrzewania pozostaje ponad 100 tysięcy mieszkańców Gdańska. 

O postępujących pracach naprawczych informuje grupa GPEC, która dostarcza ciepło na terenie Gdańska i Sopotu.

Na ten moment ciepło zaczyna wracać do mieszkańców dzielnic Orunia i Chełm. Do pozostałych dzielnic, wyłączając Suchanino, ciepło będzie powracać sukcesywnie w przeciągu 2-3 godzin. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

- czytamy na stronie internetowej grupy GPEC.

Szacuje się, że naprawy sieci ciepłowniczej w Gdańsku zakończą się dziś do godzin południowych. 

Więcej o: