Prognoza pogody na tydzień 28.01-03.02. Synoptycy zapowiadają kilka słonecznych dni

Prognoza pogody na tydzień 28.01-03.02. Meteorolodzy przewidują, że najbliższe dni będą słoneczne i stosunkowo ciepłe.
Zobacz wideo

Tydzień rozpocznie się deszczowo, ale wraz z upływem czasu pogoda poprawi się, a na niebie zobaczymy więcej słońca.

Prognoza pogody na poniedziałek 28 stycznia

Pierwszy dzień rozpoczynającego się tygodnia będzie stosunkowo ciepły, ale deszczowy. Temperatura będzie wahać się od 5 stopni na południowym zachodzie do -1 stopnia na północnym wchodzie. Poniedziałek 28 stycznia będzie dniem pochmurnym, a deszcz i deszcz ze śniegiem będą padać praktycznie na terenie całego kraju. W okolicach Gdańska możemy spodziewać się opadów śniegu, z kolei w Białymstoku - marznących opadów deszczu, które mogą powodować gołoledź.

Pogoda na wtorek i środę (29-30 stycznia)

Wtorek i środa będą nieco bardziej słoneczne. Na niebie zobaczymy więcej przejaśnień, a temperatura nieco spadnie. Zarówno we wtorek, jak i w środę najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie temperatura będzie wahać się od 2 do 3 stopni na plusie. Najzimniejszym miejscem w Polsce będzie w te dni Podlasie, gdzie odnotujemy od -2 do 0 stopni Celsjusza. IMGW przewiduje, że we wtorek i środę w niemal całym kraju będzie padał śnieg.

Prognoza pogody na czwartek i piątek (31.01-01.02)

W czwartek i piątek na polskim niebie zobaczymy jeszcze więcej słońca, jednak temperatury wciąż nie będą wysokie. Mapy pogodowe pokazują, że w oba te dni temperatura będzie wahać się od -1 do 4 stopni Celsjusza. Synoptycy przewidują, że w te dni zachmurzenie będzie umiarkowane lub słabe, a z wiszących nad naszymi głowami chmur nie będzie padał ani deszcz ani śnieg. 

Pogoda na weekend 2-3 lutego

Zbliżający się weekend będzie stosunkowo ciepły. W sobotę na termometrach zobaczymy wartości od 2 do nawet 6 stopni na plusie. W niedzielę będzie nieco chłodniej - temperatura będzie wahać się od 0 do 4 stopni Celsjusza. Oba te dni będą sprzyjać spacerom i wycieczkom za miasto - słońca będzie dużo, a opady nie będą nam zagrażać.

Więcej o: