Pogoda. Mróz i śnieg w całej Polsce. To dopiero początek. Nadchodzą śnieżyce

Pogoda przyniosła nam prawdziwie zimową aurę. Do mrozu, który pojawił się w ostatnich dniach, doszły silne opady śniegu. I tak pozostanie w większości miejsc przez cały weekend.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszczała nas temperaturą - w wielu miejscach Polski mróz osiągnął kilka stopni poniżej zera. Od czwartkowego wieczoru pada również śnieg. Czeka więc nas kilka prawdziwie zimowych dni.

Nadciągają śnieżyce

Silne opady śniegu rozpoczęły się w czwartek wieczorem na południu kraju i w nocy stopniowo przesuwały się na północ. W piątek w ciągu dnia śnieg wystąpi przede wszystkim nad środkową, południową i wschodnią częścią. Jak podaje TVN Meteo we wschodnich i południowo-wschodnich regionach może spaść go nawet 10 cm. Może tam również dochodzić do zawiei i zamieci śnieżnych.

Polskę ściśnie mróz

Intensywnym opadom śniegu będzie towarzyszyć niska temperatura. Na zachodzie Polski termometry wskażą od minus 3 do minus 4 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie temperatura spadnie nawet do minus 8 stopni. To właśnie dla tamtych regionów - części województwa warmińsko-mazurskiego i prawie całego województwa podlaskiego IMGW wydało w środę ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia przed silnym mrozem. Obowiązują one do piątku do godziny 10.00.