Czeka nas kolejne uderzenie zimy. Synoptycy zapowiadają zmianę pogody

W najbliższym czasie zasypie nas śnieg. Do Polski nadciąga strefa opadów, która sprawi, że nadchodzące dni będą naprawdę śnieżne.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują, że wraz z końcem tygodnia nad Polską zaobserwujemy zmianę pogody. Ze wschodu przywędrują do nas chmury, które przyniosą ze sobą intensywne opady śniegu.

Nadchodzi zmiana pogody. Spodziewajmy się intensywnych opadów śniegu

Pogoda zmieni się już w piątek. Nadal będzie mroźno, ale do ujemnej temperatury dołączą także opady śniegu. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek 25 stycznia śnieg spadnie w przeważającej części kraju - jedynymi województwami, w których nie spadnie śnieg będą województwa zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie oraz wielkopolskie. Zima uderzy przede wszystkim w południowo-wschodnią część kraju, dla której prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.

Śnieg, deszcz ze śniegiem i gołoledź. Uwaga na śliskie jezdnie

Duże zachmurzenie zaobserwujemy też w sobotę i w niedzielę, które będą odczuwalnie cieplejsze, niż poprzedzający je piątek. Na zachodzie Polski temperatura wzrośnie powyżej zera, jednak na wschodzie dalej trzymać będzie mróz.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w przeważającej części kraju spadnie śnieg, a na zachodzie Polski także deszcz ze śniegiem i deszcz marznący, powodujący gołoledź.

Na śliskie drogi powinniśmy uważać przede wszystkim w woj. zachodniopomorskim i lubuskim. W najbliższy weekend najintensywniejsze opady śniegu zaobserwujemy na wschodzie, gdzie pokrywa śnieżna może przyrosnąć o kolejne kilka centymetrów. 

W czasie, kiedy Polska szykuje się do kolejnego natarcia zimy - w odległej Australii, w mieście Adelaide padł kolejny rekord - w czwartek po południu odnotowano tam 46,6 stopni Celsjusza - to najwyższa temperatura od 80 lat, kiedy rozpoczęto regularne pomiary w tym kraju. Piekielny żar zbiera żniwo.

Więcej o: