Prognoza pogody na dziś - piątek 25 stycznia. Pamiętajmy o czapkach i rękawiczkach

Prognoza pogody na dziś - piątek 25 stycznia. Meteorolodzy zapowiadają kolejny mroźny dzień.
Zobacz wideo

O poranku w niektórych województwach temperatura może spaść poniżej -10 stopni Celsjusza. Przed wyjściem z domu ubierzmy się ciepło, a gdy zauważymy kogoś, komu grozi wychłodzenie organizmu, dzwońmy na numer 112.

Temperatura. Piątek zapowiada się mroźnie

Synoptycy przewidują kolejny mroźny dzień - temperatura w całym kraju w najcieplejszym momencie dnia nie podniesie się powyżej czterech stopni poniżej zera. Najwyższe wartości na termometrach zaobserwujemy dziś na północnym zachodzie, zachodzie oraz na południu kraju - w Szczecinie, Koszalinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Kielcach odnotujemy dziś -4 stopnie. Najzimniej będzie dziś na Podlasiu - zarówno w Suwałkach, jak i w Białymstoku temperatura spadnie nawet do -8 stopni Celsjusza.

Mapa temperatury 25.01.2019Mapa temperatury 25.01.2019 gazeta.pl

Opady. Śnieg poprószy w prawie całym kraju

Piątek 25 stycznia będzie dniem pochmurnym, choć na niebie pojawią się także nieliczne przejaśnienia. Najwięcej słońca zobaczymy w województwach zachodnipomorskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim. Zdaniem synoptyków śnieg poprószy dziś w przeważającej części kraju - jedynymi miastami, dla których nie prognozuje się śniegu są Szczecin, Koszalin, Gorzów Wielkopolski i Poznań.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed mrozem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem, który może wystąpić w nocy oraz o poranku na terytorium województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i małopolskiego - tam temperatura może spaść nawet do -15 stopni. We wszystkich tych województwach obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia.

Więcej o:
Komentarze (2)
Prognoza pogody na dziś - piątek 25 stycznia. Pamiętajmy o czapkach i rękawiczkach
Zaloguj się
  • mamlas_r

    Oceniono 2 razy 0

    A o porządnym wybrandzlowaniu tež warto pamiętać. Taki Michnik, czy dajmy na to inney dysydent - Radziwinowicz - nie pamiętają o zimowej brandzlówce oraz czyszczeniu własnego (kolegi) komina, przez to humorzaste, a i chamskie czy ciulowate być potrafią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX