TVP odpowiada na oskarżenia Magdaleny Adamowicz. Nie będzie pozwu z uwagi na "immunitet"

Magdalena Adamowicz oskarżyła TVP o przyczynienie się do śmierci jej męża. Telewizja Publiczna odpowiedziała wdowie po prezydencie Gdańska i wskazała, że w drodze wyjątku nie pozwie jej z "uwagi na przynależny jej w okresie żałoby kulturowy immunitet".
Zobacz wideo

TVP w oficjalnym komunikacie odniosło się do wypowiedzi wdowy po prezydencie Gdańska Magdaleny Adamowicz. Adamowicz mówiła portalowi Onet, że jej męża "zabiły słowa" i oskarżyła Telewizję Publiczną o przyczynienie się do jego śmierci.

- To jest odpowiedzialność TVP. Ja tak uważam. Mowa nienawiści, sposób pokazywania wpłynął na to, że zabójca wybrał Pawła na ofiarę. Mojego męża zabiły słowa - powiedziała Magdalena Adamowicz.

TVP do Adamowicz: Zrobimy wyjątek. Nie będzie pozwu

TVP w odpowiedzi na te słowa wskazuje, że z "rozczarowaniem przyjęło motywowane politycznie oceny pani Magdaleny Adamowicz", z którymi "w żadnym wypadku nie może się zgodzić".

W oświadczeniu pada też stwierdzenie, że w swoich ocenach wdowa po prezydencie Gdańska "w sposób krzywdzący i niesprawiedliwy pomija kluczowy dla oceny tragedii fakt choroby psychicznej sprawcy", czyli Stefana W.

W żadnym wypadku nie możemy się z nimi zgodzić. Przypisywanie TVP jakiejkolwiek roli w zbrodni, do której doszło jest kłamstwem. Telewizja Polska w przypadku wdowy uczyni wyjątek, z uwagi na przynależny jej w okresie żałoby kulturowy immunitet i odstąpi od dochodzenia swoich praw na drodze sądowej

- czytamy. TVP jednocześnie podtrzymało swoje wcześniejsze zapowiedzi, że będzie pozywać wszystkie inne osoby i podmioty, które będą próbowały wiązać tragedię z Gdańska z Telewizją Polską.

Więcej o:
Komentarze (417)
TVP odpowiada Magdalenie Adamowicz: W przypadku wdowy uczynimy wyjątek, pozwu nie będzie
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 137 razy 107

  Towarzysze z TVPiS uznali ze najlepsza obrona jest atak. W swoich żałosnych harcach na koszt podatnika myślą ze zastrasza naród i zamkną ludziom gębę. Nic z tego.

 • caius1

  Oceniono 105 razy 85

  Nie będzie? A może ktoś raczej skalkulował i doszedł do wniosku że nawet pisowska prokuratura przyczepi się do materiałów tak oczerniających Adamowicza że wręcz zachęcały do morderstwa. A może mają jeszcze jakieś trupy w szafie, które w śledztwie mogą wypaść?
  NiePiS

 • czechy11

  Oceniono 98 razy 78

  Pozwijcie Pozwijcie. Pani Adamowicz w świetle kamer wykaże wam waszych 150 programów w ostatnim roku w którym iście szczupłością i znaliście nie awiscia do Adamowicza. Na start ujdzie filmik z waszym „dziennikarzem” Sitkiem który widziała cała Polska.

 • falbor

  Oceniono 88 razy 70

  Pani Adamowicz ma więcej godności i charakteru, niż p.Kurski i cała redakcja TVP Info razem wzięci....

 • van_klomp

  Oceniono 78 razy 64

  Reżimowa TVPiS ogłosiła polityczną amnestię? Jaka to okazja? Przecież urodziny przywódcy i światła narodu dopiero w czerwcu?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 62 razy 48

  Głęboko współczuję panu Jarosławowi Kurskiemu! Nie wyobrażam sobie co ten porządny człowiek musi odczuwać dowiadując się o poczynaniach brata.

 • Opinion PL

  Oceniono 54 razy 42

  Nie pozwą Pani Magdaleny bo tym samym ukręciliby sobie bat tym pozwem.

 • zibbey

  Oceniono 57 razy 37

  Nie będzie pozwu, bo to co powiedziała Pani Adamowicz, to święta PRAWDA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX