Łowczy Krajowy złożył dymisję. PZŁ: "Zmuszony do rezygnacji". W tle sprawa ASF i odstrzału dzików

"Niepewne losy polskiego łowiectwa" - pisze Polski Związek Łowiecki, informując o tym, że szef PZŁ Piotr Jenoch został "zmuszony do rezygnacji".

Dotychczasowy Łowczy Krajowy Piotr Jenoch złożył rezygnację ze stanowiska. Jenoch był Przewodniczącym Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego od kwietnia 2018 roku. O tym, że szef PZŁ straci stanowisko, donoszono już w ubiegłym tygodniu, jednak jak dotąd były to niepotwierdzone informacje.

Na stronach PZŁ wprost napisano, że Piotr Jenoch został "zmuszony do rezygnacji", a tytuł informacji i jego odejściu zawiera też stwierdzenie "niepewne losy polskiego łowiectwa".

Według relacji ministra Henryka Kowalczyka, prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Rafał Malec poinformował go o braku możliwości współpracy z Zarządem Głównym Polskiego Związku Łowieckiego. Wypowiedź pana Prezesa Rafała Malca zaskakuje w obliczu jego publicznej deklaracji, złożonej członkom Naczelnej Rady Łowieckiej na posiedzeniu 3 stycznia 2019 r., o woli dobrej współpracy z Zarządem Głównym dla dobra łowiectwa

- czytamy na stronach PZŁ.

Związek wskazuje również, że wpływ na tę decyzję miały "bezprecedensowe naciski na ministra środowiska związane z ASF". Stąd też pojawiają się już sugestie, że wpływ na rezygnację miała medialna burza wokół odstrzału dzików.

Jednocześnie Jenoch nie przestanie z dnia na dzień pełnić funkcji - pozostanie na stanowisku do 15 lutego, by mógł dokończyć przygotowania do zaplanowanego na 16 lutego Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ, podczas którego ma być uchwalony nowy statut.

Więcej o:
Komentarze (69)
Szef Polskiego Związku Łowiectwa Piotr Jenoch "zmuszony do rezygnacji"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 41 razy 39

  To nie Szyszko jest Łowczym Krajowym i Naczelnym Wyrzynaczem Drzew?

  przecież on chętnie by powystrzelał wszystko co żywe, nawet to co ucieka na drzewo (ze złości kisi w słoikach kornika drukarza)

  i wyciął każda roślinę która ma obwód pnia większy niż 1 cm

 • eleka3604

  Oceniono 33 razy 29

  Biedna ta nasza fauna(odstrzały,złe zarządzanie stadnin) i flora (wyręby).

 • teista_inaczej

  Oceniono 26 razy 24

  Każdy kto kolaboruje z dojną zmianą i posłem Jarkiem prędzej niż później dostanie po dudzie...

 • zetor53

  Oceniono 21 razy 21

  A czego oczekiwać, kiedy z PZŁ (Polskiego Związku Łowieckiego) dojna zmiana robi "Polski Związek Łachmytów" ...
  Chryste, przecież ci ludzie ("dobra zmiana") na NICZYM się nie znają, wszystko na zasadzie :
  - jak sobie mały Kaziu wyobraża duże piwo...

 • ziggybam

  Oceniono 22 razy 18

  Łowczy krajowy? A może jest jeszcze Naczelny Sokolnik, Główny Sadownik i Wielki Inkwizytor? Władza PiS przypomina raz po raz jak głęboko w średniowieczu tkwimy.

 • mlynek_999

  Oceniono 17 razy 13

  Losy polskiego łowiectwa powinny być takie jak kołodziejstwa, czy zduństwa. Razem ze wszystkimi archaicznymi profesjami powinno się schować na kartach historii i nigdy stamtąd nie wypełzać. Zabawa w mordowanie zwierząt to nie jest coś co powinno istnieć w XXI wieku pośrodku Europy.

 • srv14

  Oceniono 14 razy 12

  Może ktoś ogłosi konkurs z wysoka nagrodą a pytanie powinno brzmieć- Wskaż Ministerswo , Urząd , Spółkę SP , przedsięborstwo itp , zarządzane przez osoby , które na te stanowisko trafiły w ciągu ostanich 3 lat z nadania obecnej władzy i moga poszczycić się sukcesem ekonomicznym lub dzięki ich pracy nastąpiły realne pozytywne zmiany na polu ich działalności

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX