Stanisław Janecki o zbiórce do ostatniej puszki Adamowicza: W trumnie jest już 11 mln zł

Publicysta tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl i pracownik TVP Stanisław Janecki skomentował zbiórkę pieniędzy do ostatniej puszki Pawła Adamowicza słowami: "W trumnie jest już 11 mln zł". Jego wpis wywołał lawinę krytyki.
Zobacz wideo

Mieszkanka Gdańska Patrycja Krzymińska po śmierci Pawła Adamowicza zapoczątkowała akcję "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP". Jako cel zbiórki wyznaczyła 1 tys. zł. Kwota rosła z dnia na dzień, ostatecznie wyniosła prawie 16 mln zł - dokładnie 15 990 711 zł. Łącznie akcję wsparło 250 tys. osób. Pieniądze trafią m.in. do gdańskiego szpitala św. Wojciecha.

W pewnym momencie we wtorek w godzinach wieczornych kwota zbiórki przekroczyła 10 mln zł. Wtedy do akcji wkroczył Stanisław Janecki.

"W trumnie już 11 mln, a teraz kurs na europarlament. Żałoba w rozkwicie" - brzmi wpis publicysty.

Stanisław Janecki o zbiórce pieniędzy do ostatniej puszki Pawła Adamowicza: w trumnie jest już 11 mln zł

Pod postem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Większość komentujących uznała to za "przekroczenie wszelkich granic". Przypominali, że zebrane pieniądze zostaną wydane na sprzęt ratujący życie dzieciom.

Wśród komentujących znalazł się jezuita Grzegorz Kramer, który napisał, że sam jest jedną z osób, które wsparły zbiórkę.

Czy Pan mnie - ofiarodawcę może przestać obrażać? Czy na serio nie może Pan uszanować tyle tysięcy ludzi? Co Panu daje taki obraźliwy tekst? Satysfakcję? Miejsce w niebie? Proszę nie obrażać ludzi

- zaapelował duchowny.

"Obrzydliwe" - napisał z kolei Michał Szczerba z PO.

Autor wpisu nie przejął się zbytnio krytyką. "Wystarczyło trochę podpuścić depozytariuszy mowy miłości i poszło takie szambo, że kanalizacja nie odbiera. Taka to mowa miłości" - napisał w kolejnym wpisie.

Stanisław Janecki jest jednym z prowadzących program "W tyle wizji" w TVP Info. publikuje także w tygodniku "Sieci" i portalu wPolityce.pl. W przeszłości był redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost".

Więcej o: