Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?

Czy najbliższa niedziela będzie niedzielą handlową? Ilość dni, w czasie których możemy zrobić zakupy, zmniejsza się z roku na rok.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że wraz z początkiem tego roku liczba niedziel handlowych wypadających w ciągu roku znacznie się zmniejszyła. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w roku bieżącym będą wypadać tylko raz na miesiąc. Projektanci ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele stworzyli ją w taki sposób, aby z roku na rok niedziel handlowych było mniej, co ma pomóc w powolnym przyzwyczajaniu się do całkowitego zakazu handlu w niedziele.

Niedziele handlowe 2019. Czy 27 stycznia zrobimy zakupy?

Z kalendarza niedziel handlowych wynika, że niedziele handlowe w 2019 roku wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że 27 stycznia to niedziela handlowa, a supermarkety i galerie handlowe będą wówczas otwarte. Kiedy wypadnie następna niedziela handlowa? Na kolejną możliwość zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia będziemy musieli poczekać aż do 24 lutego. 

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 6 razy 4

  Kiedy wypadnie następna niedziela handlowa? Na kolejną możliwość zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia będziemy musieli poczekać aż do 24 lutego. 
  //////////////
  Ale co tydzień jeszcze was uświadomimy w tej materii. Na wszelki wypadek.

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 7 razy 3

  Spoko, w listopadzie PiS przejmie władzę całkowicie, a katolicki szariat będzie decydował nie tylko o godzinach pracy sklepów, ale i o tym, co wolno kupić.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Pasozytom z "1sortu" znow sie cos nie podoba....

 • ewropejczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Wierni czytelnicy GW, co prawda wczoraj wam UZ tłumaczył skomplikowany terminarz niedziel handlowych , ale jakbyście nie załapali to ... jeszcze raz.

  Jutro i pojutrze. Powtórka z wykładu.

 • remislanc

  Oceniono 6 razy 0

  "Kiedy wypadnie następna niedziela handlowa? Na kolejną możliwość zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia będziemy musieli poczekać aż do 24 lutego"
  Ciekawe, czy ten jakże ważny przekaz dotrze do ćwierćinteligentnych czytelników  gazetki. Czy może redahtorek UZ będzie zmuszony stać na posterunku i im o tym od każdego czwartku przypominać, bo jeszcze kretyni pobiegną po piwsko do oszołoma albo po papę do liroja...

 • mamlas_r

  Oceniono 8 razy -2

  UZ, to o której ty ku... musisz wstać, żeby pociągnąć szefowi, nawet zdalnie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX