Pogoda na dziś - czwartek 24 stycznia. IMGW ostrzega przed mrozem

Prognoza pogody na dziś - czwartek 24 stycznia. Mapy pogodowe wskazują jednoznacznie, że przed nami kolejny zimny dzień.
Zobacz wideo

W żadnym miejscu w Polsce nie odnotujemy dziś dodatniej temperatury. Meteorolodzy przewidują także, że tego dnia tylko w nielicznych miejscowościach spadnie śnieg

Temperatura. Na termometrach w Polsce tylko ujemne wartości

To będzie kolejny zimny dzień - zapowiadają synoptycy. Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj temperatura w całym kraju nie wzrośnie powyżej zera. Najcieplej będzie dziś na zachodzie i północnym zachodzie kraju. W Zielonej Górze odnotujemy -2 stopnie, a w Szczecinie, Koszalinie, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu -3 stopnie Celsjusza. Najniższe wartości zaobserwujemy na termometrach na południu i wchodzie Polski - Zakopanem i Białymstoku będzie -6 stopni, z kolei w Jeleniej Górze i Suwałkach tylko -7 stopni.

Mapa temperatury 24.01.2019Mapa temperatury 24.01.2019 gazeta.pl

Opady. Na południu i w centrum może popadać śnieg

W przeważającej części kraju nie zaobserwujemy dziś żadnych opadów. Niebo zakryje się chmurami, ale możemy liczyć także na liczne przejaśnienia. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że śnieg poprószy tylko na południu, południowym wschodzie i w centralnej części kraju - w Przemyślu, Rzeszowie, Zakopanem, Krakowie, Katowicach, Opolu, Jeleniej Górze, Lublinie, Kielcach, Łodzi i Warszawie. 

Ostrzeżenia meteorologiczne przed mrozem na kolejny dzień

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla trzech województw - małopolskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W tych regionach prognozuje się silny mróz i spadek temperatury nawet do -15 stopni. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, abyśmy pomagali osobom, którym może grozić wyziębienie organizmu, np. bezdomnym. Jeżeli spotkamy człowieka, któremu mróz może odebrać życie, dzwońmy pod numer alarmowy 112. 

Więcej o: