W "ostatniej puszce prezydenta Adamowicza" miało być 1000 zł. A zebrano prawie 16 milionów

Zbiórka, która miała zakończyć się na tysiącu złotych, dobiła do kilkunastu milionów. W ostatnich godzinach darczyńcy akcji "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" przekazywali pieniądze w zawrotnym tempie.
Zobacz wideo

Gdy 14 stycznia Patrycja Krzymińska rozpoczynała akcję "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP", wyznaczyła cel w postaci tysiąca złotych. Inspiracją do rozpoczęcia zbiórki było kwestowanie Pawła Adamowicza. Prezydent był dumny, że w 2019 roku udało mu się zebrać ponad 5600 zł na WOŚP.

- Poczułam wtedy, jakbym dostała w głowę. Poczułam taką potrzebę, że chciałabym wrzucić pieniądze do puszki WOŚP prezydenta Adamowicza. Okazało się, że nie tylko ja chciałabym, żeby ta ostatnia puszka prezydenta Adamowicza była z przytupem - powiedziała w Gazeta.pl Patrycja Krzymińska.

Tysiące na sekundę

Inicjatorka akcji nie spodziewała się nawet tego tysiąca, jednak link do zbiórki poszedł w świat. Zebrana kwota rosła błyskawicznie. W poniedziałek rano w wirtualnej puszce znalazło się 1,3 mln zł. Jerzy Owsiak podczas poniedziałkowej konferencji zapowiedział, że zbiórka potrwa do wtorku do północy. Pieniądze napływały w każdej sekundzie. Kwota co chwilę rosła o kilka tysięcy złotych. Ostatecznie udało się zebrać blisko 15 990 195 zł.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Patrycja Krzymińska na Facebooku napisała krótko: "Płaczę i się śmieję na zmianę", a później dodała emocjonalne: "Zemdleję!". Po północy podziękowała darczyńcom ("ludziom o najgorętszych sercach świata") w imieniu własnym i WOŚP.

Za pieniądze ze zbiórki do "ostatniej puszki Adamowicza" kupiona ma być karetka neonatologiczną, o czym informował Jerzy Owsiak. Jednak gdy szef WOŚP to zapowiadał, zebrano "tylko" ok. 1,5 mln.

Więcej o:
Komentarze (299)
W "ostatniej puszce prezydenta" miało być 1000 zł. Są miliony!
Zaloguj się
 • franko66

  Oceniono 133 razy 119

  Te pieniądze są symbolem jak bardzo nie godzimy się na to co TVP prezentuje sobą a w szczególności co robiła przeciw Prezydentowi Adamowiczowi.

 • inny_wolny_login

  Oceniono 124 razy 112

  Ojciec Rydzyk płakał jak czytał, Jarosław o krok od apopleksji, Jacuś K. ogłosi w TVPiS że Caritas zebrał pierdylion w Dniu Dziadka, a Maciorka powie że to wszystko w rublach od Żydów.

 • jarsza

  Oceniono 80 razy 78

  O "matko kurko" jak mnie zmobilizowałeś - masz w tym swój udział - dziękujemy ci.

 • plutoniczna

  Oceniono 90 razy 78

  WOW!
  totalne szalone zakręcenie:))
  jest MOC:))))
  Bo ludzi dobrej woli jest więcej :)

 • puszka-3

  Oceniono 66 razy 58

  Trudno to komentować , łzy się same cisną do oczu , ze Polacy w takich chwilach potrafili się sprężyć i na nikogo nie blużnić , tylko dali na tych , na których zbierał Paweł Adamowicz.

 • Gaco 13

  Oceniono 63 razy 51

  Szok! Szok! Szok! To mi naprawdę przywraca wiarę w ludzi.

 • pt.nut

  Oceniono 53 razy 49

  Czekam teraz aż wyjdzie Morawiecki i ogłosi sukces, ze dzięki PiSowi tyle pieniędzy zebrano. I wiecie co? Po raz pierwszy powie prawdę! 😁

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX