36-latek wjechał w barierę Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej przejechał policjanta. Jest nagranie

We wtorek kierowca wjechał w barierkę przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wcześniej potrącił policjanta, który chciał go zatrzymać. Moment ten udało się uchwycić na amatorskim nagraniu.
Zobacz wideo

Przed Pałacem Prezydenckim doszło we wtorek do niepokojącego incydentu. Samochód wjechał w barierkę oddzielającą Pałac od ulicy. Szybko okazało się jednak, że kierowca nie miał niecnych zamiarów wobec władz, a po prostu rzucił się do ucieczki przed policją

Wideo z incydentu przy Pałacu Prezydenckim

Przy ul. Focha przy pl. Piłsudskiego policjant zauważył samochód, który jechał pod prąd. Kierowca nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariusza. Wręcz przeciwnie - przyspieszył i potrącił policjanta. Później z dużą prędkością rzucił się do ucieczki, która - jak już wiemy - zakończyła się na bramce przy Pałacu Prezydenckim. 

Moment potrącenia funkcjonariusza policji udało się uchwycić na nagraniu amatorskim, prawdopodobnie z okna. Widać, że kierowca przez chwilę "wiezie" policjanta na masce, a gdy ten spada, przejeżdża po jego nogach. 

Potrącony policjant znalazł się pod opieką lekarzy. Ma obrażenia biodra, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji tłumaczył, że gdy mężczyzna wpadł samochodem w Krakowskie Przedmieście, stracił panowanie nad kierownicą na wysokości Pałacu Prezydenckiego. 

- Został zatrzymany. W tej chwili nie ma z nim logicznego kontaktu - przekazał Mrozek krótko po zdarzeniu. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierowca był wpływem środków odurzających.

Podczas uderzenia 36-latek uszkodził rzeźby lwów znajdujące się przy Pałacu Prezydenckim. Na zdjęciu opublikowanym na Twitterze przez Marcina Kędrynę, pracownika Kancelarii Prezydenckiej widać, że bariera jest wygięta. 

Więcej o: