Komentarze (102)
Onkologia w Polsce. "Rak to wyrok, a skazany nie ma żadnych praw, poza prawem do śmierci"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • magdap7

  Oceniono 5 razy 5

  drżą władze Polandii o nienarodzone dzieci a onkologia leży. powiem więcej: dba się o to specjalnie, żeby klientek i klientów na onkologii było więcej. więcej zapłacą. to nie są ludzie czy pacjenci. TO SĄ KLIENCI W KOLEJCE. do nieskończoności

 • jan.gauda

  Oceniono 5 razy 5

  Onkologia to też ludzie po dwóch stronach, pacjenta i "służby zdrowia". Gdy moja matka chorowała na raka i była pod opieką poradni onkologicznej, za część, tych najdroższych badań, musieliśmy płacić, lekarz nie chciał wystawiać skierowań tłumacząc, że za drogie, ze będzie miał kłopoty itd. Szybko odniosłem wrażenie, że niewielu zależało, żeby mama przeżyła. Bliskim zależało. A gdy mama umierała, była nieprzytomna, przywieźli karetką do domu, zostawili kroplówkę, żebyśmy sami podawali! Zapytałem wtedy, czy matka ma umrzeć z głodu. Nawet trudno to opisać.

 • blski

  Oceniono 5 razy 5

  Jestesmy biednym krajem.
  Nasze zycie, w porownaniu z krajami bogatymi, jest ubogie.
  Po prostu nie stac nas na pierwszej klasy sluzbe zdrowia.
  Moim zdaniem popelnilismy blad odchodzac od powszechnej, panstwowej, obejmujacej wszystkich, fundowanej z podatkow sluzby zdrowia.
  Model ktory mamy obecnie nie sprawdzil sie w zadnym kraju.
  Mam niezle rozeznanie jak sluzba zdrowia pracuje w roznych krajach, jak tez od matki wiem jak to bylo przed Wojna.
  Nasza sluzba zdrowia byla niezla do poczatkow 1970tych, jak w wielu innych dziedzinach zycia od tego czasu do konca PRLu zylismy w okresie kryzysu i to utkwilo w pamieci.
  Moim zdaniem (wlasciwie jest to opinia mojej matki, ktora byla pediatra od 1935 do 1989) pracownicy Sluzby Zdrowia powinni byc pracownikami panstwowymi, nalezy zlikwidowac wszystkie placowki prywatne, jak tez dla prominentow. Karac bardzo surowo za lapowkarstwo.
  Jak tez przekazac znaczna czesc obowiazkow pielegniarkom (i podniesc ich zarobki).
  Dodatkowym problemem jest utrata mlodych wyksztalconych ludzi wyjezdzajacych do krajow bogatszych, byc moze wskrzeszenie instytucji felczera o uprawnieniach zblizonych do lekarza byloby tu rozwiazaniem.
  Moim zdaniem wzorecem powinna byc Kuba raczej niz USA - wg statystyk rezultaty maja podobne a wydatki na Kubie wielokrotnie nizsze (procent PKB).

 • leser.1

  Oceniono 9 razy 5

  759 tys. zł

  kosztuje pięcioletnia kuracja herceptyną (90 podań) u pacjentki z rozsianym nowotworem piersi. Jedna ampułka leku kosztuje 2812 zł. Przy jednym podaniu trzeba użyć trzech ampułek, co oznacza koszt ponad 8436 zł. U pacjentek, którym wycięto guz, standardowa terapia to 18 podań, co daje kwotę prawie 152 tys. zł.

 • rumpa

  Oceniono 6 razy 4

  Ludzie życzą sobie dawania kasy na KK, bo najwidoczniej mają większe zaufanie do panów w czarnych kieckach niż ludzi obu płci w białych. Ziew. Pogadajcie kiedyś z taką ćwierćinteligentką - ksiundz najmóndrzejszy, a ona co tydzień daj na msze, ma już wykupione miejsce na cmentarzu, zrobiony pomnik tylko datę śmierci wstawić i wybraną trumnę. Garsonka wisi w szafie gotowa i pantofle też. I potem idzie głosować. Na coś w rodzaju Sobeckiej.
  A wy się tutaj pieklicie. A ona ma wewnętrzny spokój :))) tylko się uczyć :)

 • nowekonto1234

  Oceniono 6 razy 4

  To efekt jednej z czterech antyreform firmowanych przez Łobuzka. I w najbliższym czasie nic się nie zmieni, bo te reformy wprowadził PO-PiS (wtedy miał inną nazwę ale ludzie ci sami).

 • leser.1

  Oceniono 6 razy 4

  Rak dopada ludzi w słusznym wieku; w okolicach emerytury.
  Oni już zapracowali na PAŃSTWO I ONO ma Ich teraz w poważaniu.
  Leczenie kancera to potworne koszty i niepewny efekt terapii.
  Z ekonomicznego punktu widzenia ludzi 50+ już nie warto leczyć i bezsensownie wyrzucać pieniędzy w błoto.
  Młodych też nie warto, bo za 500+ zrobią zastępców.
  Ot, takie ciężkie czasy. Jak powiedział radziecki żołnierz zdejmując zegar z wieży Ratusza! :-)

 • janekkosc

  Oceniono 5 razy 3

  Przykre jest to, że w dobie immunoterapii w Polsce chorzy prędzej umierają niż są w stanie zakwalifikować się na podanie leku refundowanego. Głośno się mówi o wpisaniu tych leków na listę leków refundowanych, ale co z tego jeżeli kryteria i czas dostępu do badań jest taki, że w trakcie czekania na badania pacjenta dopada śmierć...
  Jako że mam w rodzinie doświadczenia z czerniakiem moje odczucia są takie:
  W Polsce poziom onkologii oferowanej pacjentom można porównać do leczenia ANGINY witaminą C...

 • zuuuraw

  Oceniono 11 razy 3

  Ale 99% tych narzekających dalej chce bezpłatnej służby zdrowia i dalej wybiera kolejne partie budujące coraz większy socjalizm w państwie ! Dopóki pieniądze rozdzielać będzie kolejny minister szpitalom, a nie będą one szły za pacjentem do tej placówki którą to pacjent wybierze, nic się nie zmieni. W socjalizmie nie ma górnej granicy wydatków które mogą zostać zmarnowane, a to na super drogi sprzęt stojący potem, jak w jednym ze szpitali, miesiącami w piwnicach, a to na prywatne latyfundia ordynatorów traktujących państwowy szpital jak bezpłatną salę operacyjną dla swojej prywatnej praktyki lekarskiej. Młodzi, ambitni lekarze są zagrożeniem dla "układu" panującego w szpitalach, stąd ci najzdolniejsi po odbębnieniu stażu i po zdaniu egzaminu uciekają na Zachód zostawiając nas, polskich podatników, każdorazowo z długiem blisko 700 tys. za ich studia.

 • kapitan-rzbik

  Oceniono 3 razy 3

  a tymczasem pisowski dyrektor Tereszkowski Kamiński jełop wpierd... la 100mln zł w komputery dla przychodni itelfoniczną informacje pacjenta

 • leser.1

  Oceniono 3 razy 3

  Organizm ludzki jest jak maszyna.
  Są takie, np. samochody, które rdza zżera jeszcze w okresie gwarancji i najbardziej zaawansowane metody naprawy skorodowanych części nie przynoszą efektów i są egzemplarze nazywane old-timerami, które z nieznanych powodów przechodzą badania techniczne i działają całkiem sprawnie.
  Zapewne wpływ na to mają WYKONAWCY, obsługa techniczna, odpowiednie paliwo i smary ... :-)

 • rumpa

  Oceniono 7 razy 3

  Już bez przesady - jakie leczenie niby miało pomóc dwa tygodnie przed śmiercią? To nie grypa. Ten rak musiał już być wszędzie.
  Prędzej te trzy miesiące mogły zrobić różnicę, ale też wątpię.

 • stefan1849

  Oceniono 2 razy 2

  Szczylik zawsze lubił się wymądrzać, miał parcie na szkło. Podczas wizyty robił sobie żarty z choroby i kpił. Po kilku wizytach zrezygnowałem, bo widziałem, że to pajac i nie pomoże w terapii.Chemioterapia może być skuteczna, gdy uda się zablokować białko WNT16B, próby do tej pory nieudane. W Polsce widać dużą niechęć do wiązania medycyny akademickiej z medycyną naturalną. Jednak coraz więcej lekarzy w kraju korzysta z dobrodziejstw natury z dobrym skutkiem. Trzeba dać odpór pseudo naukowcom akademickim i zweryfikować obowiązujące procedury medyczne.

 • Kasia M

  Oceniono 2 razy 2

  My jesteśmy jak przysłowie mówi 100 lat za "murzynami"nie obrażając afroamerykanów.

 • zyg88

  Oceniono 3 razy 1

  Ogólnopolska akcja - miliardy przeznaczone na niepotrzebny port lotniczy (im. Lecha K.) przeznaczyć na walkę z rakiem!!!!!! Społecznicy, "fejsbukowcy" weźcie się za to

 • marcinmarcin12

  Oceniono 4 razy 0

  A czego sie spodziewac, gdy skladka dla przedsiebiorcow to 5000 rocznie. Choc z drugiej strony nawet jej podwojenie i przeznaczenie na pensje nie wystarczy na przyzwoite oplacenie obslugi. Za te pieniadze co przeznacza sie u nas to i tak standart jest za wysoki

 • bart5554

  Oceniono 4 razy -4

  Problemem nie jest leczenie tylko źródło chorób nowotworowych: promieniowanie z nadajników GSM, teflon, gów....e jedzenie z paletą E001-E999, broń chemiczna wrzucona do Bałtyku, smog.... można wymieniać i wymieniać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX