Prognoza pogody na dziś - środa 23 stycznia. Przed nami kolejny mroźny dzień

Prognoza pogody na dziś - środa 23 stycznia. Synoptycy prognozują kolejny zimny dzień.
Zobacz wideo

Niska temperatura i słaby wiatr będą sprzyjać dalszemu pogorszeniu stanu powietrza. Jeżeli mamy taką możliwość, przesiądźmy się na komunikację miejską, a wychodząc z domu, załóżmy maskę antysmogową. 

Temperatura. Ujemne wartości na termometrach w całym kraju

Środa 23 stycznia będzie kolejnym zimnym dniem - termometry w całym kraju będą wskazywać wartości ujemne. Najcieplej będzie na zachodzie i północnym zachodzie - w Szczecinie i Koszalinie odnotujemy -1 stopień, a w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze -2 stopnie Celsjusza. Najzimniej będzie dziś w górach oraz na Podlasiu. Synoptycy przewidują, że w Suwałkach na termometrach zobaczymy tylko -6 stopni, z kolei w Zakopanem -8 stopni. 

Mapa temperatury 22.01.2019Mapa temperatury 22.01.2019 Gazeta.pl

Opady. Przelotny śnieg spadnie na południu i wschodzie kraju

Dzień ten będzie mroźny, ale w przeważającej części kraju nie zaobserwujemy opadów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że przelotne opady śniegu mogą zdarzyć się na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, a także na Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie i na Podlasiu. Tego dnia wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr, który może przyczynić się do zwiększenia poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed mrozem

IMGW przewiduje, że w województwach małopolskim, śląskim i dolnośląskim na obszarach podgórskich temperatura w ciągu nocy i o poranku może spaść poniżej 10 stopni Celsjusza. W powyższych województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed silnym mrozem. 

Więcej o: