Michał Rachoń z TVP Info pozywa Krzysztofa Skibę. Poszło o wpis na Facebooku

Dziennikarz TVP Michał Rachoń skierował do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko muzykowi Krzysztofowi Skibie - podaje portal Niezależna.pl. Powodem jest wpis, który satyryk umieścił kilka dni temu na Facebooku.
Zobacz wideo

"Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji, tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza" - napisał 15 stycznia na swoim fanpage'u na Facebooku satyryk i członek zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba.

Napastliwi 'reporterzy' tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord. Oszustwa propagandy PiS takie jak twierdzenie, że Adamowicz reprezentuje niemieckie interesy, jest złodziejem, zdrajcą itd .przygotowały podłoże psychologiczne do tego mordu

- dodał.

Jak podaje portal Niezalezna.pl, wymieniony we wpisie Michał Rachoń, prezenter programu "Minęła dwudziesta" w TVP Info, złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi Skibie. Pozew dotyczy pomówienia. Oznacza to, że Krzysztofowi Skibie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet więzienie.

Kilka dni temu prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że Telewizja Polska będzie kierowała pozwy za "fałszywe oskarżenia o jakikolwiek związek telewizji" ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Z kolei według nieoficjalnych informacji Michał Rachoń został odsunięty w ostatnich dniach od prowadzenia programów "Minęła dwudziesta" i "Woronicza 17" w związku z emisją kontrowersyjnej "dobranocki" o WOŚP.

Zobacz wideo
Więcej o: