Zawiadomiła straż miejską o palonych śmieciach. A ta nie chciała "niepokoić ludzi"

Jedna z mieszkanek Poznania widząc gęsty dym unoszący się z komina sąsiedniego budynku zadzwoniła do straży miejskiej. Dyspozytorka miała powiedzieć kobiecie, że ze względu na niedzielę nie chce niepokoić ludzi. Straż miejska przekonuje, że już w godzinę po zgłoszeniu była na miejscu.
Zobacz wideo

Mieszkanka poznańskich Jeżyc w niedzielę zauważyła za oknem czarny dym, unoszący się z jednego z sąsiednich kominów. Kobieta podejrzewała, że ktoś może palić w piecu np. plastikiem, dlatego zadzwoniła do straży miejskiej.

- [Dyżurna straży miejskiej - red.] mi wtedy powiedziała, że jest niedziela i nie będą niepokoić ludzi - mówi pani Iwona w rozmowie z "Faktami" TVN

Poznańska straż miejska pojawiła się na miejscu po godzinie. - Koleżanka dyżurna dosyć niefortunnie określiła, że musiałaby obudzić całą kamienicę - tłumaczył "Faktom" rzecznik poznańskiej straży miejskiej Przemysław Piwecki.

Dym do czasu pojawienia się strażników zdążył jednak zniknąć. Strażnicy ostatecznie nie podjęli interwencji wychodząc z założenia, że zanim dotarliby do źródła, nielegalny opał najprawdopodobniej uległby już całkowitemu spaleniu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (157)
Zawiadomiła straż miejską o palonych śmieciach. A ta nie chciała "niepokoić ludzi"
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 87 razy 79

  "Straż miejska przekonuje, że już w godzinę po zgłoszeniu była na miejscu."
  I to właściwie wszystko, co należy wiedzieć o tych wszystkich strażach miejskich i wiejskich...

 • iggy_pop

  Oceniono 63 razy 55

  Dobre... "Strażnicy ostatecznie nie podjęli interwencji wychodząc z założenia, że zanim dotarliby do źródła, nielegalny opał najprawdopodobniej uległby już całkowitemu spaleniu."

  Myślę, że warto spróbować tego eksperymentu na przykładzie pensji strażników miejskich: nie wypłacić im jej, bo przecież i tak po wypłacie ją wydadzą...

 • sztucznypolak

  Oceniono 44 razy 36

  Straz miejsak to pomylka natury.
  Niewiee moga, a nawet jak moga to im sie nie chce.

 • pan.szklanka

  Oceniono 55 razy 33

  Paradoksalnie w polskich warunkach palenie śmieciami w celu dogrzania domu, jest działaniem ekologicznym. Oszczędzamy w ten sposób paliwo potrzebne do transportu na wysypiska, gdzie i tak spłoną.

 • labeo

  Oceniono 31 razy 29

  Zaraz palenie śmieci. To segregacja śmieci w polskim wydaniu czyli najpierw na palne i niepalne, z kolei te palne dzielą się na palone w dzień i palone w nocy.

 • nutella_fan

  Oceniono 31 razy 25

  Standard. Jak ja dzwonie to mówią, że jest jeden radiowóz i właśnie go nie ma :D

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 32 razy 24

  Tradycyjnie - straż miejska może i przyjedzie, ale popatrzy, popatrzy i pojedzie. Bez żadnej próby interwencji. Sam parokrotnie widziałem, jak SM przyjeżdża bo: pijaczki na placu zabaw, psy puszczone luzem między dzieci, albo darcie ryjów pod oknami... i co? Przyjadą, zatrzymają radiowóz, posiedzą, popatrzą, nikt z pijaczków nawet się nie przejmie obecnością straży... a bo to pierwszy raz?? Interwencja odhaczona, zaliczona. Wstyd!

 • qbasa333

  Oceniono 22 razy 20

  Mojej mamie w środku tygodnia powiedzieli, że straż miejska pracuje do godziny 15. Miasto 40 tys. mieszkańców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX