W Szpitalu MSWiA w Szczecinie rygor sanitarny z powodu odry. Są ograniczenia dla pacjentów

Dyrekcja Szpitala MSWiA w Szczecinie wprowadziła szczegółowy rygor sanitarny z powodu ogniska odry. Chorobę wykryto u członka personelu, który niedawno wrócił z Ukrainy. 19 innych pracowników szpitala jest podejrzewanych o zachorowanie na odrę.
Zobacz wideo

O wprowadzeniu rygoru sanitarny w szczecińskim szpitalu poinformowała o tym rzeczniczka zachodniopomorskiego Sanepidu Małgorzata Kapłan.

W związku z tym ograniczono, między innymi, przyjęcia nowych pacjentów do szpitala oraz wizyty osób odwiedzających. U pracowników badany jest poziom przeciwciał zwalczających odrę oraz przeprowadzana jest kwalifikacja do szczepień.

Marcin Nieradka ze szpitala MSWiA w Szczecinie poinformował, że dziś uruchomiona została już rejestracja placówki a od jutra mają być wznowione przyjęcia w przychodni. Ponieważ u nikogo z pacjentów nie stwierdzono objawów odry, powoli będą oni - jeśli już nie potrzebują hospitalizacji - wypisywani ze szpitala.

W całym województwie zachodniopomorskim obecnie jest 30 przypadków podejrzeń zachorowania na odrę.

W ubiegłym roku w Polsce na odrę zachorowało 239 osób, najwięcej w listopadzie i grudniu. W 2017 roku były 63 przypadki zachorowań.

Więcej o: